22.09.2016. 23:16
Kristīne Vītola ceturtdien, 22. septembrī, ieguva sezonas pirmo trofeju, palīdzot "Perfumerias Avenida" basketbolistēm pārspēt Sansebastjanas "IDK Gipuzkoa" vienību ar rezultātu 93:80.

Valsts čempiones “Perfumerias Avenida” savā laukumā tikās ar Karalienes kausa izcīņas (Copa de la Reina) rīkotājām, Sansebastjanas klubu “IDK Gipuzkoa”. Salamankas spēlētājas bija pārākas ar 93:80 un izcīnīja Spānijas Superkausu.

Kristīne Vītola laukumā tika epizodiski. Centra spēlētāja 05:24 minūtēs metienus neizdarīja, divas reizes kļūdījās un saņēma vienu personisko piezīmi. Pirmajā puslaikā Vītola laukumā atradās 02:21 minūti, otrajā – par minūti vairāk.

Iespaidīgu spēli aizvadīja serbu uzbrucēja Jeļena Milovanoviča. Eiropas čempione ierasti sekmīgi uzbruka no distances un bija ļoti aktīva arī tuvāk grozam, pabeidzot spēli ar 28 punktiem (2p 8/13, 3p 3/6, 1p 3/4) un piecām izprovocētām piezīmēm.

Spānijas čempionāta regulārā sezona risināsies no 28. septembra līdz 2017. gada 1. aprīlim. Četrpadsmit komandas cīnīsies par četrām ceļazīmēm uz izslēgšanas spēlēm. Septembri bez basketbola sākusi Dita Liepkalne, kura ārstē ceļgala savainojumu.

Pamatturnīrā startēs 16 klubi: 1) Eirolīgas čempiones UGMK, 2) 15 spēcīgākie klubi nacionālo čempionātu rangā. Anetes Šteinbergas “USK Prague” un Mārtiņa Zībarta “Dynamo Kursk” sacentīsies A grupā, savukārt Kristīnes Vītolas “Avenida” spēlēs B grupā.

8 Uni Gyor Hatay Buyuksehir

Sešpadsmit klubi, sadalīti divās grupās pa astoņām komandām katrā, izspēlē divu apļu turnīru. Pamatturnīrs notiek no 2016. gada 26. oktobra līdz 2017. gada 22. februārim. Katras grupas četras labākās komandas kvalificējas izslēgšanas spēlēm, bet piektās un sestās vietas ieguvējas cīņu turpina Eiropas kausa ceturtdaļfinālā.

Izslēgšanas spēles (pāri A1-B4, A2-B3, A3-B2, A4-B1) sērijās līdz divām uzvarām notiek 2017. gada 7., 10. un, ja nepieciešams, 15. martā. Sēriju uzvarētājas kvalificēsies “Četru finālam”, kas notiks 2017. gada 14.-16. aprīlī.