13.11.2014. 23:29
Latviešu basketbolists Kristers Zeidaks, kurš pārstāv Igaunijas klubu "Tyco Rapla", savas komandas trenerim atzinies marihuānas lietošanā, ziņo Delfi.ee. Tuvākajās dienās tiks saņemtas oficiālās analīzes un, ja tās būs pozitīvas, pagaidām iesaldētais līgums ar Zeidaku tiks lauzts.

"Kristeram Zeidakam pēc sestdienas spēles tika veiktas dopinga analīzes," Igaunijas medijiem pavēstījis komandas treneris Aivars Kūsmā. "Pamanīju viņa reakciju un aicināju uz sarunu, kurā Zeidaks atzinās, ka lietojis marihuānu. Man bija aizdomas, ka viņš varētu būt lietojis aizliegtās vielas. Šī ir ļoti nopietna situācija, taču jaunais spēlētājs ir gatavs pats atzīties, nožēlo notikušo un gatavs uzņemties atbildību."

Zeidaks "Tyco Rapla" pievienojās vien šīs sezonas sākumā un jau ticis atzīts par BBL mēneša labāko spēlētāju. To novērtējis arī Kūsmā, sakot, ka visa komanda ir šokā: "Man grūti pateikt, ko tas varētu nozīmēt ilgtermiņā. Kristers bija ļoti noderīgs komandai, tās līderis. Ir grūti piedot, taču ceru, ka šāda jaunības muļķība nepieliks viņa karjerai punktu."

"Tyco Rapla" ir uz izmeklēšanas laiku iesaldējis Zeidaka līgumu, tikusi informēta arī Igaunijas Basketbola savienība. Kluba padomes loceklis Jāks Karbs norādījis, ka pagaidām nešaubīgi pierādījumi nav saņemti, taču Zeidaka atzīšanās radījusi situāciju, kuru nedrīkstot ignorēt, turklāt arī spēlētājs pieņēmis lēmumu par līgumu apturēšanu: "Ja analīzes, kuru rezultāti tiks saņemti tuvāo dienu laikā, apstiprinās aizliegto vielu lietošanu, viss skaidrs - līgums ar spēlētāju tiks nekavējoties lauzts," saka Karbs. "Ja tās būs negatīvas, tad mēs nopietni apsvērsim, kā rīkoties, un ņemsim vērā arī pārējās komandas viedokli."

24 gadus vecais Zeidaks no savas rīcības nav slēpies un uzņēmies pilnu atbildību: "Šis ir manas dzīves apkaunojošākais brīdis. Es ļāvu savai nepārdomātajai uzvedībai ietekmēt visu komandu un sagraut trenera autoritāti. Esmu patiešām nokaunējies un atvainojos visiem, kuri mani šeit tik silti uzņēma un nebija pelnījuši pieredzēt manu muļķīgo kļūdu."

Zeidaks kļuvis jau par ceturto Latvijas sportistu, kurš 2014. gadā pieķerts aizliegto vielu lietošanā. Olimpiskajās spēlēs "iekrita" hokejisti Vitālijs Pavlovs un Ralfs Freibergs, bet nesen aizliegtas vielas tika konstatētas arī biatlonista Edgara Piksona analīzēs. Pirmie divi bija spiesti mainīt komandas un pārcelties uz Ziemeļamerikas profesionālajām līgām, kuras neņem vērā IIHF diskvalifiācijas, bet Piksons noslēdza karjeru. Jāatgādina, ka 2007. gadā par narkotiku lietošanu divu gadu diskalifikāciju saņēma cits basketbolists, Kaspars Kambala.

Izmantotie resursi:Rapla korvpallur Kristers Zeidaks tunnistas...Ozolnieku Sporta skola Ozolnieki, Stadiona 5, Ozolnieku p., Ozolnieku n., LV-3018
Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties