02.06.2014. 09:44
Nedēļas nogalē Latvijas vadošais konkūra jātnieks Kristaps Neretnieks starptautisko āra sacensību sezonu uzsācis, izcīnot trīs uzvaras CSI3* sacensībās Konakovā, Tveras apgabalā, Krievijā. Lielākais Neretnieka panākums šajās sacensībās - uzvara galvenajā Grand Prix maršrutā (160 cm) ar deviņgadīgo ērzeli Caramsin.

«Lieliski sākusies āra sacensību sezona, prieks par visiem pieciem zirgiem, visi uzrādīja izcilus rezultātus, centās katrā maršrutā. Ar lielajiem zirgiem lecām piecos Longiness pasaules reitinga maršrutos, kuros izcīnījām divas uzvaras, divas otrās vietas un vienu trešo - esmu ļoti gandarīts,» saka Kristaps Neretnieks.

Pirmajā sacensību dienā Neretnieks izcīnīja otro vietu jaunzirgu maršrutā ar septiņgadīgo Holšteinas šķirnes ērzeli Casscare, otrs Latvijas duets Andis Vārna ar septiņgadīgo ķēvi Calandria šajā maršrutā ar četriem soda punktiem izcīnīja 14.vietu. Dienas augstākajā maršrutā Neretnieks izcīnīja otro vietu ar vienpadsmitgadīgo Vestfāles šķirnes ērzeli Conte Bellini. Andis Vārna ar Never Mind 22 šajā maršrutā ieguva četrus soda punktus un ierindojās desmitajā vietā.

Otrajā sacensību dienā Neretnieks ar sešgadīgo Holšeteinas šķirnes ērzeli Caligula izcīnīja trešo vietu jaunzirgu maršrutā (125 cm), uzvaru vidējā apļa maršrutā (145 cm) ar Conte Bellini un trešo vietu lielā apļa (150 cm) maršrutā ar Caramsin. Andim Vārnam ar Canaldria četri soda punkti jaunzirgu maršrutā un 15.vieta.

Noslēdzošajā sacensību dienā Neretnieks izcīnīja uzvaru jaunzirgu maršrutā (135 cm) ar septiņgadīgo Casscare, vidējā apļa (150 cm) maršrutā sportistam otrā vieta ar desmitgadīgo Vestfāles šķirnes zirgu Continue un uzvara Grand Prix (160 cm) maršrutā ar Caramsin. Andim Vārnam vidējā apļa maršrutā noslēdzošajā dienā desmitā vieta ar Never Mind 22, Grand Prix maršrutā sportists startēja ar septiņgadīgo ķēvi KS Corradina, vienu šķērsli maršrutā gāza un izcīnīja 11.vietu. KS Corradina tik augstu maršrutu šāda līmeņa sacensībās veica pirmo reizi.

Kopumā Kristaps Neretnieks šajās sacensībās izcīnīja deviņas godalgotas vietas, startējot ar pieciem zirgiem Conte Bellini, Continue, Caramsin, Casscare un Caligula. Godalgotās vietas vidējā un lielā apļa maršrutos, kas bija arī pasaules reitinga Longiness Ranking ieskaites maršruti, ļaus Neretniekam pacelties arī pasaules konkūristu reitingā. Andis Vārna sacensībās startēja ar trīs zirgiem - Calandria, KS Corradina un Never Mind 22.

Sacensībās Konakovā piedalījās visi vadošie Krievijas, Baltijas valstu un Baltkrievijas sportisti, kā arī pārstāvji no Polijas. Līdz pat jūlija vidum dažādās Krievijas pilsētās risināsies Centrāleiropas zonas prestižākie komercturnīri konkūrā, kuros startēs zonas spēcīgākie jātnieki.