12.06.2016. 12:09
Sestdien Vācijā turpinājās Eiropas kausa izcīņas posmu sacensības BMX riteņbraukšanā. Elites vīru grupā sestajā posmā uzvaru izcīnīja Kristens Krīgers. Tikmēr Latvijas jaunie braucēji piektā posma sacensībās ieguva četras godalgas.

Latvijas BMX sportistiem Eiropas kausa izcīņas posmi Vācijā Veiterstdtas trasē iesākās ļoti veiksmīgi. Vīru elites grupā piektajā posmā latvieši aizņēma pirmās četras vietas. Uzvarēja Krīgers, otrais bija Edžus Treimanis, trešais Kristaps Vekša, bet ceturtais Rihards Veide. Vekšam šis bija pirmais goda pjedestāls Eiropas kausa izcīņas sacensībās. Junioru grupā tikmēr otrais bija vēl viens trenera Ivo Lakuča audzēknis Helvijs Babris, bet junioru meiteņu grupā Vanesai Buldinskai ceturtā vieta.

Sestajā posmā vīru elites grupā no mūsu sportistiem lielajā finālā iekļuva Krīgers un Vekša. Par sacensību uzvarētāju otro dienu pēc kārtas kļuva Krīgers, bet Vekša, pēc piedzīvotā kritiena, finišēja astotais.

Treimanis un Veide sacensības noslēdza pusfinālā. Junioru vīru gupā finālistu vidū bija Mikus Strazdiņš.  Neskatoties uz finālā piedzīvoto kritienu, valmierietis finišēja piektajā vietā. Tikmēr Helvijs Babris tika līdz pusfinālam. Junioru meiteņu grupā sesto vietu finālā ieguva Vanesa Buldinska.

Dienas pirmajā pusē norisinājās «challange» grupu piektā posma sacensības, kurās startēja arī kupls Latvijas braucēju skaits. Uzreiz trīs latvieši iekļuva finālā B15/16 grupā. Dienas svarīgākajā braucienā otro vietu ieguva Reino Liepiņš, piektais bija Edvards Glāzers, bet sestais Filips Krists Rozītis. B13/14 grupā nepārspēts palika Ronalds Rītiņš.  B11/12 zēnu grupā ceturto vietu finālā ieguva Mārtiņš Zadraks.

G11/12 meiteņu grupā Līvai Lizetei Glāzerei astotā pozīcija. B10 konkurences grupā labāko sešinieku noslēdza Kristers Oiguss. Šajā pat grupā meitenēm triumfēja Paula Zavinska, bet Paulai Kibarei trešā vieta. B9 grupā piektais bija Kristers Apels, bet septītais Emīls Allers. B8 grupā piektā vieta Rūdolfam Sīklim, kamēr Henrijs Lejnieks finišēja sestajā vietā. Svētdien Eropas kausa izcīņas sesto posmu aizvada «challange» grupu braucēji.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222