10.11.2014. 23:28
Izlases galvenā trenera Gūsa Hidinka paziņojums par atkāpšanos, ja tiks zaudēts arī Latvijai, Nīderlandes futbola sabiedrībā radīja lielu šoku. Hidinka lēmums saņēma arī visai lielu devu kritikas gan no žurnālistu, gan bijušo treneru, spēlētāju un funkcionāru puses, kas uzskata, ka tādējādi radīts pārāk liels spiediens.

"Vēl nepieredzēts krievu ruletes piemērs, kādu nekad nebija izmantojis Nīderlandes izlases galvenais treneris," rakstīja Telegraaf žurnālists Valenteins Drīsens. "Hidinks pēc dramatiskās zaudējumu sērijas nolēmis spēlēt ar augstām likmēm. Zaudējums Latvijai nekādā gadījumā vēl nenozīmēs, ka Nīderlande zaudēs cerības spēlēt finālturnīrā. Tāpat kā tā ir utopija domāt, ka uzvara pār Latviju atrisinās visas problēmas. Neatkarīgi no rezultāta Hidinka krēsls būs briesmās."

"Viens no iemesliem cikla sliktajam sākumam ir tas, ka izlases līderi nespēja uzņemties iniciatīvu. Tieši tā "vecā kliķe", kurai Hidinks tagad ir izteicis uzticību," Drīsens turpināja. "Pēc visas kritikas, ko Hidinks sacīja par viņiem, došanos uz Mančestru pie van Pērsija un personīgas sarunas ar citiem spēlētājiem var uzskatīt par izmisuma soli. Bet tajā pašā laikā arī kā pārliecības izrādīšanu par saviem spēlētājiem."

"Tā bija ļoti godīga atbilde, taču tā arī nevarēja būt citāda," uzskata NOS komentētājs Arno Vermēlens. "Vai tad jūs nedomājat, ka, ja Nīderlande zaudēs Latvijai, trenerim nevajadzētu atkāpties? Es tā domāju, tāpēc tā bija loģiska un gudra atbilde. Tā bija tik acīmredzama. Nīderlande četras reizes pēc kārtas pirmā ielaida vārtus, taču treneris nebija spējīgs panākt, lai komanda atspēlētos. Bijām gaidījuši, ka viņš uzņemsies daļu vainas un norādīs uz kļūdām, kuras pieļāvis."

Tikmēr bijušais izlases spēlētājs Ronalds De Būrs, kurš tagad televīzijā strādā kā eksperts, uzskata, ka Hidinks komandu pakļāvis pārāk lielam spiedienam: "Viņš var tā domāt [ka zaudējuma gadījumā atkāpsies], taču to nevajadzēja teikt. Tagad spēlētāji ir pakļauti noteiktam spiedienam. Hidinks būtībā saka spēlētājiem, ka tagad viņu rokās ir izlemt viņa likteni. "

Savukārt Nīderlandes leģenda Rūds Gulits nav drošs, ka federācijai Hidinka aiziešanas gadījumā būs rezerves plāns: "Ko gan federācija darīs, ja viņš aizies? Iepriekš gribētais Ronalds Kūmans [tagad trenē "Southampton"] vairs nav pieejams, bet nākotnē plānotajam Denijam Blindam šis varētu nebūt pats piemērotākais brīdis pārņemt izlasi."

Tāpat Gulits uzskata, ka pārāk liela nozīme tiek pievērsta svētdienas spēlei: "Visi runā tikai par Latviju, bet arī Meksika [trešdienas pārbaudes spēlē] ir ļoti bīstams pretinieks, jo tā patiesi gribēs atriebties par zaudējumu Pasaules kausa astotdaļfinālā [1:2] un, viņuprāt, netaisnīgo 11 metru soda sitienu. Ja zaudēsim Meksikai, izlasei būs vēl papildus spiediens, kas pēc Hidinka paziņojuma jau tagad ir milzīgs."

Izmantotie resursi:"Een logisch antwoord van Hiddink" - NOS SportHoog spel van Guus Hiddink | Oranje | Telegraaf.nlGullit: "Vraag me af wat KNVB doet" -..."Had Hiddink niet moeten zeggen" -..."Rezerves virsnieku apvienība" ''Akmenskalni'', Raunas novads Jātnieku sports
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana
FTA
Reģistrēties