03.05.2015. 15:37
Krievijas un Zviedrijas hokeja izlases svētdien Čehijā notiekošajā pasaules čempionāta apakšgrupu spēlēs guva pārliecinošas uzvaras.

Pašreizējā pasaules čempione hokejā Krievijas izlase, ko trenē Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš, Ostravā B apakšgrupas mačā ar 5:3 (3:0, 1:2, 1:1) pārspēja Norvēģijas valstsvienību.

Pirmos vārtus Krievijas labā ceturtajā minūtē guva Iļja Kovaļčuks, taču jau pēc pusminūtes 2:0 panāca Nikolajs Kuļomins. Trešo ripu Slovēnijas vārtos pirmajā trešdaļā raidīja arī Jevgēņijs Dadonovs, bet otrā perioda sākumā vienus vārtus Slovēnijai atguva Anže Kopitars.

Turpinājumā 4:1 panāca Vadims Šipačovs, bet tad slovēņi atkal vienus vārtus atguva, precīzu metienu izdarot Žigam Pancam. Pēdējā periodā vēl pa vieniem vārtiem guva katras komanda, vispirms otrreiz izceļoties krievam Dadonovam, bet pēc tam - slovēnim Robertam Saboličam.

Pēc šīs spēles Krievija panākusi ASV hokejistus un kopvērtējumā ar sešiem punktiem divās spēlēs dala līderpozīciju. Aiz tām ar trīs punktiem vienā mačā atrodas Baltkrievijas komanda, bet ceturtajā vietā ar diviem punktiem ierindojas Slovākija. Vēl pie punkta tikusi Dānijas komanda, bet bez punktiem šajā apakšgrupā cīnās Slovēnija, Somija un Norvēģija.

Tikmēr Zviedrijas komanda svētdien Prāgā turnīra A apakšgrupas mačā ar 6:1 (3:0, 3:0, 0:1) pieveica Austrijas izlasi.

Mača rezultātu 14.minūtē atklāja uzbrucējs Fīlips Fošberjs, taču pirmā perioda turpinājumā vēl divas ripas 40 sekunžu laikā guva Oskars Klefboms un Antons Landers. Otrās trešdaļas sākumā 2+10 minūšu noraidījumu par rupju spēli nopelnīja zviedrs Dāniels Rahimi, taču austrieši vairākumu nerealizēja. Tieši pretēji - zviedri perioda vidū trīs minūšu laikā dubultoja savu pārsvaru, gūstot vēl trīs vārtus. Tiesa, pēdējā periodā Dominiks Heinrihs vienus vārtus austriešiem atguva.

Par A apakšgrupas līderi tagad kļuvusi Zviedrija, kam pieci punkti divās spēlēs. Tai ar četriem punktiem seko Čehija, bet pa trim punktiem vienā spēlē tikušas Kanādas un Vācijas izlases. Piektajā vietā ar diviem punktiem vienā spēlē ir Austrijai, kas par vienu punktu apsteidz Šveices hokejistus. Bez punktiem šajā apakšgrupā cīnās Francija un Latvija.

Latvijas hokejisti sestdien savā otrajā pasaules čempionāta spēlē A apakšgrupas ietvaros Prāgā ar 2:4 (1:0, 1:3, 0:1) piekāpās mājiniecei Čehijai, lai gan aizvadīja veiksmīgu mača sākumu.

Pasaules čempionātā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgst no 1. līdz 12.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju. Viņu vietā nākamajā gadā nāks Kazahstāna un Ungārija, kas augstākajā divīzijā atgriezīsies pēc septiņu gadu pārtraukuma.

Latvijas izlase pasaules čempionātā spēlē Prāgā, kur tiks aizvadītas arī izšķirošās cīņas.

Pasaules čempionāts no 1. līdz 17.maijam norisinās Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā. Latvija A apakšgrupā tiekas ar Zviedriju, Kanādu, Čehiju, Šveici, Franciju, Vāciju un Austriju. Savukārt B apakšgrupā spēlē ASV, Somijas, Krievijas, Norvēģijas, Slovākijas, Slovēnijas, Baltkrievijas un Dānijas hokejisti.