25.05.2014. 04:36
Krievijas un Somijas hokeja izlases šodien Minskā notiekošajā pasaules čempionātā aizvada cīņu par zelta medaļām.

Duelis starp Latvijas speciālistu Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenēto Krievijas izlasi un Somiju turnīra galvenajā hallē «Minsk Arena» sāksies plkst.21. Finālcīņu tiešraidē pārraidīs televīzijas kanāli TV3 un «Viasat Sport Baltic» (VSB).

Somijas hokejisti pēdējo reizi pasaules čempionātā triumfēja 2011.gadā, kamēr Krievija to paveica gadu vēlāk.

Pirms tam turpat starp Čehiju un eksčempioni Zviedriju plkst.16.30 būs jāaizvada arī cīņa par bronzas godalgām. Šo dueli tiešraidē translēs TV6 un VSB.

Čehija pērn čempionātā palika bez godalgām, bet pirms diviem gadiem tika pie bronzas. Kopumā pēdējo četru čempionātu laikā šī valstsvienība tikusi pie trim cēlmetāliem, kamēr Zviedrijas hokejisti pērn kļuva par pasaules čempioniem.

Pirms tam sestdien pusfinālā Krievija ar rezultātu 3:1 pārspēja Zviedriju, bet Somija ar 3:0 pieveica Čehiju.

Krievijas valstsvienība ceturtdaļfinālā ar 3:0 pieveica veiksmīgi spēlējušo Franciju, kamēr Somija ar 3:2 pieveica titulēto Kanādu, neļaujot tai jau piekto reizi pēc kārtas sasniegt pasaules čempionātu pusfinālu. Savukārt čehi ar 4:3 uzvarēja ASV vienību, bet Zviedrija ne bez grūtībām ar 3:2 pārspēja sacensību saimnieci Baltkrieviju.

Pirms tam A grupā pa 18 punktiem septiņās spēlēs izcīnīja Kanāda un Zviedrija, bet pirmo vietu, pateicoties uzvarai savstarpējā spēlē, ieņēma kanādieši. Trešo vietu ar 12 punktiem izcīnīja Čehija, bet Francija tika pie 11 punktiem. Kā pirmā aiz ceturtdaļfināla borta grupā palika Slovākija, kas ar desmit punktiem ierindojās piektajā vietā. Sestā ar septiņiem punktiem bija Norvēģija, bet tai divus punktus zaudēja Dānija. Savukārt Itālija čempionātā spēja izcīnīt trīs punktus, kā rezultātā izlase nākamgad spēkosies divīziju zemāk.

Savukārt B apakšgrupā pirmo vietu ar maksimāli iespējamu 21 punktu septiņās spēlēs ieņēma Krievija, savukārt ASV izlase izcīnīja 14 punktus, kas ļāva ieņemt otro pozīciju. Trešā ar 12 punktiem bija Baltkrievija, bet 11 punkti bija Somijai. Piekto vietu grupā izcīnīja Šveice, kas iekrāja desmit punktus, bet Latvija ar deviņiem palika sestā. Septītā ar pieciem punktiem bija Vācija, bet Kazahstāna sacensības noslēdza ar diviem punktiem, vismaz uz sezonu pametot augstāko divīziju.

Pasaules čempionātā 16 izlases bija sadalītas divās apakšgrupās, pa astoņām katrā, četrām labākajām kvalificējoties ceturtdaļfinālam.

Komandām, kuras grupās ieņēma 5.-7.vietu, čempionāts ir noslēdzies, savukārt katras apakšgrupas vājākā komanda pametīs augstāko divīziju un nākamgad spēlēs pirmās divīzijas A grupā. Šo komandu vietas nākamgad ieņems Austrija un Slovēnija, kas abas spēcīgākajā līgā atgriezīsies pēc gada pārtraukuma.

Latvijas izlase pēc neveiksmīgā turnīra noslēguma palika B apakšgrupas sestajā vietā un otro gadu pēc kārtas pasaules čempionātu noslēdza 11.pozīcijā. Ceturtdaļfinālam tā nav spējusi kvalificēties kopš 2009.gada.

Šī gada pasaules čempionāts pirmo reizi norisinās Baltkrievijā, turklāt tas tiek aizvadīts tās galvaspilsētā Minskā. Šī valsts par turnīra mājvietu tika izraudzīta 2009.gadā, lai gan pēcāk starptautiskos politiskajos gaiteņos notika plašas diskusijas, vai Baltkrievijai tiešām jāuzņem prestižās sacensības.

Čempionāta spēles pārrauga 16 galvenie tiesneši un 16 līnijtiesneši no 14 valstīm, kuru vidū gan atkal nav Latvijas. Lielākais skaits - pa četriem tiesnešiem - nozīmēts no Čehijas, Krievijas un Somijas.