21.06.2015. 09:43
Krievijas un Serbijas sieviešu basketbola izlases pēc sestdien Ungārijas pilsētā Ģērā notikušajās spēlēs garantēja vietu Eiropas čempionāta (EČ) ceturtdaļfinālā.

• Serbijas basketbolistes pēdējās sekundēs izrauj uzvaru pār Slovākiju 2015. g. 18. jūnijs

Sestdienas vakara spēlē Spānija ar 91:80 uzvarēja Serbiju. Uzvarētāju labā Alba Torensa guva 25 punktus. bet zaudētājām Sonja Petroviča – 17 punktus. Zaudējums netraucēja Serbijai kvalificēties izslēgšanas spēlēm.

Lietuvas izlase ar rezultātu 83:64 uzveica Horvātijas basketbolistes. Uzvarētāju labā 18 punktus guva Gintare Petronīte, 14 sameta Vita Kuktiene, 13 pievienoja Gabriele Gutkauskaite, bet 10 punkti un 10 izcīnītas atlēkušās bumbas Sandras Linkevičienes kontā.

Horvātijas izlasē 17 punktus guva Iva Sliškoviča, bet 13 pievienoja Mirna Maziča.

Krievijas basketbolistes ar 75:61 pārspēja Slovākijas izlasi. Uzvarētājām 22 punktus guva Marija Vadejeva, bet 17 pievienoja Jevgeņija Beljakova.

Slovākijas komandas sastāvā pa 15 punktiem katra guva Barbora Balintova un Zofia Hrusčakova.

F grupā četrās spēlēs Spānijai ir četras uzvaras, Krievijai trīs, Lietuvai un Serbijai pa divām, Slovākijai viena, bet Horvātijai uzvaru nav. Uz vienīgo vakanto vietu ceturtdaļfinālā pretendē Lietuva un Slovākija.

E grupā, kur svētdien notiks pēdējās kārtas spēles, pēc četrām spēlēm pa trim uzvarām ir Turcijai un Francijai, pa diviem panākumiem ir Baltkrievijai un Melnkalnei, bet pa vienai uzvarai Čehijai un Grieķijai. Pirmās četras komandas jau ir kvalificējušās ceturtdaļfinālam.

Otrajā posmā pa četrām labākajām komandām no E un F grupas iekļūs ceturtdaļfinālā.

Latvijas izlase savā priekšsacīkšu grupā ieņēma ceturto vietu ar uzvaru pret Krieviju un Lielbritāniju, kā arī zaudējumiem pret Serbiju un Horvātiju. Valstsvienība nekvalificējās grupu turnīra otrajam posmam.

EČ risināsies līdz 28.jūnijam.

2013.gadā iepriekšējā EČ uzvarēja Spānija, kas finālā uzveica turnīra mājinieci Franciju, savukārt Turcija ieguva bronzas medaļas.

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009