15.02.2014. 16:40

Krievijas naturalizētais dienvidkorejietis Viktors Ans kļuva par čempionu 1000 metru distancē, uzrādot laiku minūte un 25,325 sekundes. Anam šī ir sestā olimpiskā godalga pēc 2006. gadā izcīnītajiem zeltiem 1000 metros, 1500 metros un 5000 metru stafetē, kā arī bronzas 500 metru distancē. Pirms tam Sočos viņš izcīnīja bronzu 1500 metru distancē.

Ans kļuvis par pirmo sportistu ziemas olimpisko spēļu vēsturē, kurš kļuvis par čempionu, pārstāvot divas politiski un konstitucionāli nesaistītas valstis.

Rīkotājiem šī ir trešā zelta godalga Olimpiādē.

Otro vietu sacensībās izcīnīja vēl viens mājinieks Vladimirs Grigorjevs, kurš Anam piekāpās par 0,074 sekundēm, bet bronza Sjinkem Knegtam no Nīderlandes, kurš uzvarētājam zaudēja gandrīz 0,3 sekundes.

Tikmēr sievietēm 1500 metru distancē par čempioni kļuva ķīniete Jana Džou, kura finišēja pēc divām minūtēm un 19,140 sekundēm. 22 gadus vecā sportiste šajā distancē par olimpisko čempioni kļuvusi otro reizi pēc kārtas, bet kopumā viņas kontā tagad ir trīs olimpiskie zelti.

Otrajā vietā 0,099 sekundes aiz uzvarētājas finišēja Dienvidkorejas sportiste Suka Hēšima, kurai tā ir pirmā olimpiskā godalga karjerā, bet trešā bija itāliete Arianna Fontana, kura uzvarētājai zaudēja 0,276 sekundes un tika pie savas otrās godalgas Sočos.