14.08.2014. 23:46
Šveices pilsētā Cīrihē notiekošajā Eiropas čempionātā vieglatlētikā šodien tika sadalīti seši medaļu komplekti. Par dāmu sacensībām šķēpmešanā jau ziņojām, tikmēr krietnu daļu no visām šodien izcīnītajām godalgām šodien ieguva Krievijas un Francijas atlēti.

No rīta dāmas sacentās 20 kilometru soļošanā. Uzvaru svinēja Krievijas sportiste Elmīra Alembekova, kura distanci veica vienā stundā, 27 minūtēs un 56 sekundēs. Otrā palika Ukrainas pārstāve Ludmila Oļjanovska (1:28.07), savukārt trešo vietu ar jauno Čehijas junioru rekordu izcīnīja 19 gadus vecā Aņežka Drahotova (1:28.08). Sacensībās tika labots arī Slovākijas rekords – Marija Gaļikova finišēja 17.vietā (1:32.03).

Kārtslēkšanā dāmām Krievija izcīnīja ne tikai pirmo, bet arī trešo vietu. Zelta medaļas tika Anželikai Sidorovai (4,65 metri), savukārt bronza tika Angelinai Žukai-Krasnovai (4,60). Pa vidu Krievijas sportistēm iespraucās Ekaterini Stefanidi (Grieķija, 4,60).

Krievijai divas medaļas tika arī trīssoļlēkšanā vīriem, tomēr līdz zeltam aizsniegties neizdevās. Pirmo vietu ar sezonas labāko rezultātu Eiropā izcīnīja Francijas sportists Bendžamins Kompaorē, kurš labākajā mēģinājumā uzrādīja 17,46 metrus tālu rezultātu. Otrais palika Lukmens Adamss (17,09), bet trešais – Aleksejs Fjodorovs (17,04).

Francijai vēl viena zelta medaļa tika 3000 metru šķēršļu skrējienā vīriem. Pirmais finišu sasniedza Joans Kovals (8:26.66), otrais palika polis Kristians Zalevskis (8:27.11), savukārt trešo vietu ieņēma spānis Anhels Mullera (8:29.16).

Vakara programmu noslēdza 110 metru barjerskrējiena fināls. Trešo zeltu Krievijai šodien izcīnīja Sergejs Šubenkovs, kurš distanci veica 13,19 sekundēs. Otrais palika brits Viljams Šērmans (13,27), savukārt trešo vietu izcīnīja Francijas sportists Paskāls Martino-Lagārds (13,29). Francūzis uzrādīja tādu pašu rezultātu kā ungārs Balāzs Baji, taču jaunais Ungārijas rekorda īpašnieks palika ceturtajā vietā.

Medaļu kopvērtējumā pirmo vietu saglabā briti, kuriem ir četras zelta medaļas, bet kopumā ir astoņas dažādu kalumu godalgas. Pa 10 medaļām (trim zelta) ir Krievijai un Francijai.