02.01.2016. 16:36
Pasaules U20 čempionātā hokejā pusfinālu sasniegusi Krievijas izlase, kura pavērsieniem bagātā mačā izglābās no katastrofas pret par izteiktiem pastarīšiem uzskatītājiem dāņu junioriem. Vēl pēdējā pamatlaika minūtē Dānija bija vadībā 3:2, taču tomēr neizturēja un beigās zaudēja papildlaikā ar 3:4. Krievijas izlasē par mača varoni kļuva AHL spēlējošais Vladislavs Kameņevs, kurš guva divus pēdējos Krievijas vārtus.

Krievijas juniori apakšgrupu turnīrā bija uzvarējuši visās četrās spēlēs, kamēr Dānija ar četriem gūtiem vārtiem bija vismazrezultatīvākā izlase visā turnīrā. Tiesa, uzvara pār Šveici ļāva izvairīties no pārspēlēm un izmēģināt spēkus ceturtdaļfinālā, atkārtojot savu visu laiku labāko sasniegumu, proti, astoto vieta pagājušā gada čempionātā. Izrādījās gan, ka dāņi uz ceturtdaļfinālu nebija ieradušies tikai paspiest krieviem roku un apsveikt ar uzvaru...

Spēles sākums gan daudz labāks izdevās Krievijas jaunajiem hokejistiem – Jegors Korškovs, KHL kluba „Lokomotiv” pārstāvis, savu izlasi izvirzīja vadībā jau trešajā minūtē. Viņa vārtu guvums gan nesalauza dāņus, un ar vārtsarga Tomasa Liljes veiksmīgās spēles palīdzību Dānijai izdevās nosargāt savus vārtus neskartus gan pirmā perioda atlikušajā laikā, gan otrajā periodā.

Lai arī krieviem otrajā periodā joprojām piederēja iniciatīva, uzbrukumu netrūka arī Dānijai, kura pārņēma vadību. Vispirms 23. minūtē Markuss Jensens izmantoja krievu aizsargu pasīvo darbību savā aizsardzības zonā un pirmais savāca vārtu priekšā nokritušu ripu, uzreiz raidot to vārtos, bet 30. minūtē Tomass Olsens panāca jau 2:1. Metienu pa vārtiem bija izdarījis Kristians Jensens, taču krievu vārtsargs ripu neveiksmīgi atsita tieši uz Olsena nūjas.

Krievija trešo periodu uzsāka ar milzīgu ofensīvu, un dāņi neko daudz vairāk par ripas izmešanu no zonas nespēja paveikt. Tiesa, līdz 53. minūtei viņiem neko vairāk arī nevajadzēja, taču tad Arturs Lauta beidzot panāca savu un trāpīja vārtsargam starp kājsargiem. Likās, ka nu tik favorītiem atliek salauzt dāņus līdz galam, taču sekoja nepiedodamu paviršību sērija savā aizsardzības zonā – krievu aizsargi neizmantoja vairākas iespējas vienkārši izmest ripu no zinas, cerot, ka situācija atrisināsies pati no sevis, taču situāciju pēc saviem ieskatiem atrisināja dānis Emils Kristensens, 55. minūtē triecot ripu vārtu vārtos un panākot 3:2. Tas bija dāņu pirmais uzbrukums trešajā periodā, kurā tika izpildīts metiens pa vārtiem.

Krieviem nu atkal nācās mesties sasmelt izlieto ūdeni, taču šoreiz laika jau bija daudz mazāk, un dāņu aizsargi apņēmīgi krita priekšā katrai mestajai ripai. 45 sekundes pirms beigām veiksme gan nostājās Krievijas pusē, kad ripa pēc rikošeta nokrita tieši pie Vladislava Kameņeva nūjas, un viņš no tuvas distances panāca 3:3. Papildlaikā Krievija turpināja uzbrukt daudz vairāk un kļūdas savā zonā daudz biežāk pieļāva jau dāņi, kas 66. minūtē noveda pie zaudējuma. Vēlreiz vārtu priekšā īstajā vietā bija Kamenevs, kurš ar uzvaras vārtiem kļuva par mača varoni (4;3).

Krievijas U20 izlase ar šādu nosaukumu pasaules čempionātos piedalās kopš 1993. gada un tikai četras reizes nav iekļuvusi labāko trijniekā. Pusfinālā tā spēkosies ar ASV un Čehijas dueļa uzvarētāju, kamēr Dānija ieņems astoto vietu.