26.12.2013. 18:15
Ar pārliecinošu uzvaru pasaules U20 čempionātu sākusi arī pagājušā čempionāta bronzas medaļas ieguvēja Krievija, kas grupu turnīra pirmajā mačā iznīcināja elites jaunpienācēju Norvēģiju - 11:0. Pa vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm Mihaila Grigorenko un Damira Žafjarova kontā.

Spēles favorīte Krievija sestajā minūtē atklāja rezultātu un pēc pusotras minūtes jau bija ieguvusi solīdu trīs vārtu pārsvaru. Pirmos vārtus pēc piespēles no aizvārtes guva Čeļabinskas "Belye Medvedi" uzbrucējs Vjačeslavs Osnovins, nākamajā minūtē spēcīgi zem pārliktņa meta Ņikita Zadorovs, kurš sezonas sākumā aizvadīja septiņas spēles Zemgus Girgensona pārstāvētajā Bufalo "Sabres", savukārt pēc 13 sekundēm 3:0 panāca Novokuzņeckas "Metallurg" uzbrucējs Damirs Žafjarovs.

Pirmās trešdaļas otrajā pusē Krievija guva vēl divus vārtus, no kuriem otros iemeta vēl viens Girgensona komandas biedrs Mihails Grigorenko, kurš zem aizsarga raidīja ripu tālajā vārtu stūrī (5:0). Otrās trešdaļas vidū Krievija pēc Ņikitas Trjamkina metiena no zilās līnijas pašā vārtu devītniekā guva septītos vārtus un veica vārtsargu maiņu.

Tikmēr norvēģu vārtsargs Henriks Haukelans līdz trešdaļas beigām ielaida vēl trīs vārtus (0:10). Ja pirmos septiņus vārtus Krievija guva vienādos sastāvos, no nākamajiem trīs divi tika gūti vairākumā un vēl vieni – mazākumā. Pēc otrās trešdaļas vārtsargu nomainīja arī Norvēģija, un Joakims Svensens sausā izturēja astoņas minūtes – vienpadsmitos vārtus guva Antons Sļepiševs (11:0).

Otrā grupas spēlē turnīra saimniece Zviedrija plkst. 20:00 pēc Latvijas laika tiksies ar Šveici. Vēl šajā grupā spēlē arī Somijas izlase.