23.02.2014. 19:46

• Sočos dopinga lietošanā pieķerts Austrijas distanču slēpotājs šodien
  • Bjergena izcīna trešo zelta medaļu Soču Olimpiādē un atkārto rekordu vakar
  • Brāļi Šici ir vieni no 65 atlētiem, kas Sočos tikuši pie vismaz divām godalgām 2014. g. 21. februāris

Krievija olimpiskās spēles noslēdza ar 13 zelta, 11 sudraba un deviņām bronzas godalgām, bet kopā tika pie 33 medaļām. Arī pirms četriem gadiem Vankūveras olimpiskajās spēlēs triumfēja mājinieki, jo Kanādas izlase pirms četriem gadiem izcīnīja 14 zelta, septiņas sudraba un piecas bronzas medaļas, bet kopā viņiem bija 26 godalgas.

Pēdējā sacensību dienā uzvaras Krievijai izcīnīja distanču slēpotājs Aleksandrs Ļegkovs un Krievijas bobslejistu četrinieks ar pilotu Aleksandru Zubkovu.

Sočos otra veiksmīgākā delegācija bija Norvēģijai, kas tika pie 11 zelta, piecām sudraba un desmit bronzas medaļām. Trešo vietu šoreiz ieņēma Kanāda, kuras sportisti izcīnīja desmit zelta medaļas, bet pie deviņām augstākā kaluma godalgām tika ASV sportisti, kuri kopā ieguva 28 medaļas, kas bija otrs lielākais skaits pēc Krievijas.

Pa astoņām zelta medaļām izcīnīja Vācijas un Nīderlandes sportisti. Vācija pusi no godalgām ieguva kamaniņu braucēji, bet Nīderlandei visas zelta medaļas tika ātrslidošanā.

Jau ziņots, ka Latvijas olimpiskā komanda aizvadīja savas veiksmīgākās ziemas olimpiskās spēles, izcīnot četras medaļas - divas sudraba un divas bronzas, kas komandu ierindoja 23. vietā kopējā medaļu vērtējumā. Pie godalgām Soču olimpiskajās spēlēs kopumā tika 26 valstu sportisti.

Latvijai sudraba medaļu izcīnīja Martins Dukurs skeletonā un Latvijas bobsleja četrinieku ekipāža, kurā startēja pilots Oskars Melbārdis un stūmēji Daumants Dreiškens, Arvis Vilkaste un Jānis Strenga. Savukārt abas bronzas godalgas tika izcīnītas kamaniņu braukšanā. Pa divām medaļām mājup aizveda brāļi Andris un Juris Šici, kuri trešie bija divnieku sacensībās, un trešo vietu ieguva arī komandu stafetē, kurā startēja arī Mārtiņš Rubenis un Elīza Tīruma.

Labāko desmitniekā tika arī citi Latvijas sportisti. Tomass Dukurs skeletonā palika ceturtais, Melbārdis/Dreiškens bobslejā divniekiem bija piektie, Latvijas hokeja izlase pirmo reizi olimpiskajās spēlēs tika ceturtdaļfinālā un ieņēma 8. vietu, Andrejs Rastorgujevs finišēja 9. vietā iedzīšanas sacensībās biatlonā, bet Rubenis bija 10. vietā kamaniņu braukšanā vīriešiem.

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230