10.06.2014. 12:31
Krievijas sporta ministrs Vitālijs Mutko uzskata, ka Pasaules kausā krievu izlasei cienījams rezultāts būs izkļūšana no grupas, taču ir cerības arī uz pusfinālu. Galvenais - nepazaudēt pārliecību, ļoti svarīga būs pirmā spēle.

Sākumā jākoncentrējas uz izkļūšanu no grupas. "Nedrīkst aizmirst, ka Krievija netika uz diviem iepriekšējiem pasaules čempionātiem, līdz ar to mums nav vajadzīgās pieredzes," norāda ministrs. "Neuzskatu, ka mūsu grupa ir tik vienkārša, kā daudzi to pasniedz. Beļģiem tagad ir ļoti interesanta komanda, kas var sagādāt nepatikšanas jebkurai favorītei. Vienmēr nav viegli pret disciplinēto un ātro Dienvidkoreju. Alžīriešiem tagad ir varbūt pat labākā izlase kopš 1982. gada. Nebrīnīšos, ja tieši Alžīrija kļūs par to tumšo zirdziņu no Āfrikas."

Mutko sapņo arī par kaut ko lielāku. "Ir cerība uz pusfinālu," smaidot saka Krievijas izpildvaras pārstāvis. "Kad es skatos uz mūsu puišiem, tad viņu acīs redzu tādu kā dzirkstelīti, kas iedveš optimismu. Viņi ir pārliecināti par saviem spēkiem un absolūti mierīgi, turklāt nav arī nekādas eiforijas. Galvenais, lai tas viss nepazustu uz laukuma. Ļoti svarīga būs pirmā spēle."

Gatavojoties Pasaulses kausa izcīņai, Krievija pārbaudes mačos spēlēja ar norvēģiem (1:1) un pārspēja marokāņus (2:0). Krievijas izlase nav zaudējusi jau desmit spēlēs pēc kārtas. Neilgi pirms došanās uz Brazīliju noskaidrojās, ka krieviem traumas dēļ nevarēs palīdzēt kapteinis Romāns Širokovs.

Ministrs uzskata, ka turnīra galvenā favorīte noteikti ir mājiniece Brazīlija, tās galvenie konkurenti būs vācieši un spāņi, nedrīkst aizmirst par itāļiem un frančiem. Viņaprāt, izšaut var čīlieši vai urugvajieši, tālu varētu tikt arī kāda no Āfrikas komandām.

Pasaules kausa pirmā spēle Krievijai būs naktī uz 18. jūniju, kad gaidāma spēkošanās ar Dienvidkoreju. Domājams, ka šim mačam būs liela nozīme cīņā par izkļūšanu no grupas.

Izmantotie resursi:www.sport-express.ruTrāpītava.com, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties