10.09.2013. 12:31
Pēc Krievijas vīriešu basketbola valstsvienības neveiksmīgā starta 2013. gada Eiropas čempionātā (četri zaudējumi piecās spēlēs un pēdējā vieta D apakšgrupā) izlases kapteinis Sergejs Moņa atzina, ka viņam ir kauns par krievu nacionālās komandas sniegumu Slovēnijā.

D apakšgrupas cīņas Krievijas izlase uzsāka ar zaudējumiem pret spēcīgajām Itālijas (69:76) un Grieķijas (71:80) komandām, pēc kā sekoja pārliecinošas neveiksmes zviedriem (62:81) un somiem (83:86). Grupu turnīra noslēdzošajā mačā ar Turciju krievi izcīnīja uzvaru ar 89:77, bet tas mūsu kaimiņu pozīcijas tabulā nemainīja - pēdējā vieta grupā, un ''EuroBasket 2013'' beidzies.

''Neviens negaidīja tādu rezultātu, taču pa mākoņiem arī nelidoja un necerēja, ka cīnīsimies par godalgotām vietām,'' pēc čempionāta pēdējā mača izteicās Krievijas valstsvienības kapteinis Sergejs Moņa. ''Gribējām cīnīties, taču esam reālisti - skaidrs, ka trenera, spēlētāju un federācijas vadības nomaiņa nepalika bez pēdām. Vienlaikus - tas nevar būt par iemeslu, kāpēc zviedriem zaudējām ar 20 punktiem. Somiem zaudējām paši. Pēc četrām tādām neveiksmēm nākas aizdomāties par vairākām lietām - kas tika izdarīts nepareizi, ko vajadzēja darīt savādāk. Bet tā pa lielam - uz šo brīdi dabisks rezultāts.''

''Zaudētu maču bija daudz, tomēr salīdzināt tos nav jēgas. Ir bijuši veiksmīgi turnīri, ir bijuši tādi kā tagad. Tas ir normāls process. Taču - kā nospēlējām šajā turnīrā, visai komandai bija kauns. Man katrā ziņā ļoti sen nav bijis tāds kauns pēc spēlēm. Ja godīgi, pa galvu maisījās sliktas domas,'' Krievijas medijos citēts Maskavas apgabala ''Khimki'' uzbrucējs.

202 centimetrus garais un 30 gadus vecais Moņa ''EuroBasket 2013'' turnīrā piedalījās četros mačos, vidēji laukumā pavadot 33,3 minūtes un palīdzot savai komandai ar 9,8 punktiem, 4,5 atlēkušajām bumbām un vienu pārķertu piespēli. Mačā ar Somiju Moņa laukumā pavadīja 43 minūtes.

Izmantotie resursi:Футбол, хоккей, баскетбол, теннис, бокс,...