16.05.2016. 18:39
Krievijas hokeja izlase savās mājās notiekošā pasaules čempionāta (PČ) spēlē pirmdien pārspēja Latvijas valstsvienības nākamo pretinieci Norvēģiju, kamēr Kanāda viegli pieveica Franciju.

Maskavā notiekošā A apakšgrupas turnīra duelī Krievija uzvarēja ar rezultātu 3:0 (0:0, 2:0, 1:0).

Iļja Sorokins Krievijas izlases vārtos tvēra visas 27 norvēģu mestās ripas.

Mača pirmajā periodā krieviem bija iespēja sešas minūtes spēlēt piecatā pret četriem, taču neviens no trim vairākumiem netika izmantots. Taču otrajā trešdaļā pēc nospēlētām divām minūtēm Ivans Telegins atklāja cīņas rezultātu, bet divas minūtes pirms perioda beigām Artēmijs Panarins mājinieku pārsvaru dubultoja.

Tāpat arī trešās trešdaļas sākumā Krievija guva vārtus, kad precīzs bija Romāns Ļubimovs. Atlikušajās 18 minūtēs norvēģi nespēja atspēlēt trīs vārtu deficītu, un Krievija svinēja uzvaru ar 3:0.

Vēlāk plkst.20.15 savā starpā tiksies Kazahstāna un Dānija.

Latvijas izlase joprojām saglabā cerības uz ceturtdaļfinālu, tomēr tai ne tikai pašai pēdējā spēlē otrdien jāpieveic Norvēģija, bet arī jācer arī uz labvēlīgiem citu spēļu iznākumiem - Šveicei pēdējā cīņā jāpaliek bez punktiem pret Čehiju, bet Dānijai - pirmdienas spēlē pret Kazahstānu.

A apakšgrupā pa 15 punktiem sešās spēlēs izcīnījušas Čehija un Krievija, kas par diviem punktiem apsteidz Zviedriju. Pa astoņiem punktiem ir Šveicei un Dānijai, seši punkti ir Latvijai, piecus punktus izcīnījusi Norvēģija, bet divi punkti ir Kazahstānai, kas pametīs elites divīziju.

Tikmēr Sanktpēterburgā notiekošā B apakšgrupas turnīrā mačā Kanāda ar rezultātu 4:0 (1:0, 1:0, 2:0) uzveica Franciju.

Kanādas izlases vārtsargs Kelvins Pikārs šajā spēlē atvairīja visus 13 Francijas izlases hokejistu metienus, bet paši kanādieši pa pretinieku vārtiem meta 46 reizes.

Spēles rezultātu devītajā minūtē atklāja Marks Stouns, bet otrā perioda sākumā francūžiem bija iespēja izlīdzināt rezultātu, taču Pikārs atvairīja Šarla Bertrāna izpildīto soda metienu.

Trešdaļas 16.minūtē pretiniekus sodīja arī Mets Dušeins, bet trešā perioda sākumā Marks Šeifele guva trešos vārtus Kanādas valstsvienības labā. Piecas minūtes pirms pamatlaika beigām Korijs Perijs panāca 4:0, pieliekot punktu Kanādas izlases uzvarai.

Vakarā plkst.20.15 Vācija spēkosies ar Ungāriju, kam šī būs ļoti svarīga cīņa par vietas saglabāšanu elites divīzijā. Ungāri sestdien sensacionāli uzvarēja Baltkrieviju, kas apakšgrupu turnīru noslēgs otrdien ar spēli pret Franciju.

B apakšgrupā līderēm Kanādai un Somijai ir 18 punkti sešās spēles. Abas izlases savu savstarpējo spēli aizvadīs apakšgrupu turnīra noslēdzošajā kārtā. Desmit punktus guvusi Vācija, kas par punktu apsteidz ASV. Seši punkti ir savainojumu nomocītajai Slovākijai, piecus punktus guvusi Francija, bet pa trim punktiem ir Ungārijai un Baltkrievijai.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas izlasēm apakšgrupas sacensībās garantē pa septiņām spēlēm. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs līdz 17.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām. Jau pašlaik ir skaidrs, ka augstāko divīziju pametīs A apakšgrupas vājākā komanda un tās vietā nāks Slovēnija, bet no B apakšgrupas nevar izkrist Vācija un Francija, kas pasaules čempionātu uzņems nākamajā gadā. Ja B grupā pēdējā vietā nepaliks Vācija vai Francija, vietu nākamās sezonas augstākās divīzijas turnīrā nodrošinās arī Itālija.