12.10.2015. 21:54
Krievijas futbola izlase pirmdien 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra mačā savā laukumā ar 2:0 (2:0) uzvarēja Melnkalnes valstsvienību, nodrošinot sev vietu finālturnīrā.

G apakšgrupas mačā abi vārti tika gūti pirmajā puslaikā, vispirms 33.minūtē esot precīzam Oļegam Kuzminam, bet četras minūtes vēlāk 11 metru soda sitienu realizējot Aleksandram Kokorinam.

Kvalifikācijas turnīru Krievija neiesāka pārāk veiksmīgi, pirmajās sešās spēlēs izcīnot tikai divas uzvaras. Turpretī atlikušajos četros mačos krievu futbolisti izcīnīja tikai panākumus, līdz ar to spējot kvalificēties Eiropas čempionāta finālturnīram.

Vienīgā komanda no šīs apakšgrupas, kas jau pirms pēdējā atlases turnīra mača bija nodrošinājusi vietu finālsacensībās, bija Austrija. Tā pirmdien ar 3:0 (1:0) pārliecinoši apspēlēja Lihtenšteinu, kurai šis bija jau piektais zaudējums pēdējās sešās cīņās.

Mača rezultātu 12.minūtē atklāja uzbrucējs Marko Arnautovičs, bet turpinājumā 54. un 57.minūtē precīzus sitienus izdarīja Marks Janko, kurš kopā šajā atlases turnīrā guva septiņus vārtus.

Zīmīgi, ka Austrija šajā kvalifikācijas turnīrā izcīnīja deviņas uzvaras un tikai pirmajā spēlē cīnījās neizšķirti 1:1 pret Zviedriju.

Tikmēr spēcīgā Zviedrija pirmdien ar 2:0 (1:0) uzveica Moldovas izlasi, taču ar to nepietika, lai automātiski kvalificētos finālturnīram.

Aizvadītajā mačā 24.minūtē vārtus guva Zlatans Ibrahimovičs, bet rezultāta starpību 47.minūtē dubultoja pussargs Erkans Zengins.

G apakšgrupā triumfēja Austrija, kas desmit mačos tika pie 28 punktiem, savukārt otro vietu un ceļazīmi uz finālturnīru izcīnīja Krievija, kurai 20 punkti. Par diviem punktiem atpalika Zviedrija, bet 11 punktus iekrāja Melnkalne, kurai ceturtā vieta.

Pēdējās divās vietās ierindojās Lihtenšteina un Moldova, kurām attiecīgi pieci un divi punkti.

Kā zināms, otrdien atlases turnīra noslēdzošo maču aizvadīs arī Latvija, savā laukumā spēkojoties pret Kazahstānu.

Pēc divu apļu grupu turnīra finālsacensībās iekļūst katras grupas divas labākās komandas un labākā no trešajā vietā palikušajām izlasēm. Pārējās astoņas trešo vietu ieguvējas spēkosies «play-off» pāros par četrām atlikušajām ceļazīmēm.

Eiropas čempionāta finālturnīrs 2016.gadā Francijā būs pirmais, kurā līdzšinējo 16 komandu vietā startēs 24 izlases.