14.06.2015. 21:52
Pie uzvaras 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē svētdien tika Austrijas futbola izlase, kas izbraukumā Maskavā ar 1:0 (1:0) pieveica Krieviju.

• Islande turpina pārsteigt un uzvar līderu cīņā vakar
  • Turcijas futbola izlase viesos pieveic Kazahstānu 2015. g. 12. jūnijs

Vienīgos vārtus šī mača 33.minūtē guva Marks Janko.

Līdz ar to Austrija turpina savu bezzaudējumu sēriju šajā Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā, pārliecinoši atrodoties G apakšgrupas galvgalī.

Citā šīs apakšgrupas mačā pie punkta tikusi Lihtenšteina, kas savu skatītāju priekšā nospēlēja 1:1 (1:1) ar Moldovu.

G apakšgrupas priekšgalā ar 16 punktiem sešās spēlēs atrodas Austrija, bet tai ar deviņiem punktiem piecos mačos seko Zviedrija. Astoņi punkti tikmēr ir Krievijai, bet pieci - Melnkalnei. Pie četriem punktiem tikmēr tikusi Lihtenšteina, bet Moldovas rēķinā ir viens punkts.

Pie vēl vienas uzvaras svētdien tikusi arī Anglija, kas izbraukumā ar 3:2 (0:1) pieveica Slovēniju.

Pēc pirmā puslaika gan vadībā atradās Slovēnija, kam 37.minūtē izcēlās Milivoje Novakovičs, taču otro puslaiku angļi sāka ar diviem Džeka Vilšīra vārtiem, jau izvirzoties vadībā. Tiesa, 84.minūtē Nejcs Pečniks panāca izlīdzinājumu, bet divas minūtes vēlāk Veins Rūnijs guva Anglijas uzvaras vārtus.

Ar 48 gūtiem vārtiem Rūnijs kļuvis par visu laiku otro rezultatīvāko Anglijas izlases futbolistu, bet visu laiku labākais vārtu guvējs ir Bobijs Čarltons, kuram tikai par vienu vārtu guvumu vairāk.

Vēl E apakšgrupas ietvaros pie uzvaras tika Igaunija, kas savā laukumā ar 2:0 (1:0) pieveica Sanmarīno. Abus vārtus uzvarētājiem guva Sergejs Zenjovs.

Šīs apakšgrupas ietvaros līdere ar maksimāli iespējamiem 18 punktiem sešās spēlēs ir Anglija, bet deviņi punkti ir Slovēnijai un Šveicei, kamēr pie septiņiem punktiem tikusi Igaunija. Savukārt seši punkti ir Lietuvai, bet viens - Sanmarīno.

Savukārt C apakšgrupas mačā Ukraina savā laukumā ar 3:0 (0:0) pieveica Luksemburgu.

Šīs apakšgrupas līdere ar piecās spēlēs izcīnītiem pieciem panākumiem un 15 punktiem ir Slovākija, bet Spānija un Ukraina iekrājušas pa 12 punktiem. Tikmēr Baltkrievijai un Maķedonijai ir attiecīgi trīs un četri punkti, bet Luksemburga iekrājusi vienu.

Pēc divu apļu grupu turnīra finālsacensībās iekļūs katras grupas divas labākās komandas un labākā no trešajā vietā palikušajām izlasēm. Pārējās astoņas trešo vietu ieguvējas spēkosies «play-off» pāros par četrām atlikušajām ceļazīmēm.

Eiropas čempionāta finālturnīrs 2016.gadā Francijā būs pirmais, kurā līdzšinējo 16 komandu vietā startēs 24 izlases.