26.12.2013. 17:22

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Kā zināms, Pļuščenko trešdien ieņēma vien otro vietu Krievijas čempionātā un pēc sacensībām atzina, ka februārī gaidāmajā Soču Olimpiādē plāno startēt vien jaunieviestajās komandu sacensībās.

Krievijas Daiļslidošanas federācijas ģenerāldirektors Valentīns Pisejevs komentējis, ka Pļuščenko izteikumi bijuši balstīti uz emocijām.

«Lēmums, kurš būs mūsu pārstāvis un, kurš rezervists, tiks pieņemts pēc Eiropas čempionāta Budapeštā,» izteicies Pisejevs, sakot, ka Pļuščenko izteikumi nav loģiski, jo noteikumi nosaka, ka komandu un individuālajās sacensībās piedalīsies viens un tas pats sportists. Izmaiņas var tikt veiktas vien traumu gadījumā. Krievijai individuālajās sacensībās vīriem ir tikai viena ceļazīme.

«Jā, Pļuščenko vēlas startēt Olimpiādē. Viss būs atkarīgs no viņa veselības,» atzinis Pisejevs, netieši norādot, ka pastāv variants par Pļuščenko neiekļaušanu olimpiskajā komandā.

Pļuščenko ir viens no populārākajiem Krievijas sportistiem un būtu mājinieku ikona visām olimpiskajām spēlēm.

Krievijas čempionātā pēc īsās programmas Pļuščenko atradās samērā pārliecinošā līderpozīcijā, tomēr izvēles programmā viņš piekāpās 18 gadus vecajam Maksimam Kovtunam, kurš izpildīja vairākus sarežģītus lēcienus, ko nespēja viņa pieredzējušais konkurents.

Daiļslidošanas komandu sacensības Soču olimpiskajās spēlēs izmēģinājuma formātā risināsies pirmoreiz vēsturē. Tajā piedalīsies desmit valstis, kuru katru pārstāvēs pa vienam vīru un dāmu sportistam, kā arī viens pāru un viens deju sacensību duets.

2006. gada olimpiskais čempions, kā arī 2002. un 2010. gada olimpiskais vicečempions Pļuščenko savas pirmās sacensības pēc ilgstošas traumas ārstēšanas novembrī aizvadīja Rīgā. Par Eiropas čempionu viņš kļuvis septiņas reizes, par pasaules - trīs reizes. Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties