08.09.2013. 21:16

Krievijas valstsvienība zaudēja Somijai otrajā pagarinājumā ar rezultātu ar 83:86 (18:16, 12:15, 16:10, 21:26. 8:8, 8:11) otrajā pagarinājumā piekāpās Somijai.

Mača sākumu pārliecinošāk aizvadīja krievi, kuri pirmās desmit minūtes atradās vadībā, taču pēcāk Somija spēja viņus panākt un pirmo reizi mača vadībā izvirzījās spēles 12.minūtē ar 19:18. Turpinājumā abu komandu starpā aizritēja līdzīgs duelis, jo pirmais puslaiks noslēdzās ar 31:30 par labu somiem.

Tomēr līdz trešās ceturtdaļas izskaņai Krievijai izdevās iekrāt astoņu punktu pārsvaru (46:38), ko somiem ceturtajā ceturksnī izdevās likvidēt. Vienu minūti līdz pamatlaika beigām krievi atradās vadībā ar rezultātu 62:57, taču šīs minūtes laikā abu komanda starpā aizritēja rezultatīva cīņa, kurā somi ar diviem precīziem soda metieniem trīs sekundes līdz ceturtās ceturtdaļas beigām panāca neizšķirtu 67:67. Līdz ar to uzvarētājs bija jānoskaidro papildlaikā.

To aktīvāk iesāka Krievijas basketbolisti, kuri ātri vien panāca 71:67, tomēr Somija spēja atspēlēties un 15 sekundes līdz papildlaika beigām naturalizētais Džeralds Lī panāca 75:75. Otrais pagarinājums aizritēja punkts punktā un abas vienības vienu no otras šķīra viena metiena tiesa. Lūzuma punkts pienāca pamatlaika izskaņā, kad somi ar precīzu tālmetienu panāca 85:82.

Rezultatīvākais somu rindās bija Šons Hafs, kura kontā 20 punkti un deviņas atlēkušās bumbas, savukārt Krievijas valstsvienības rindās ar 25 punktiem izcēlās Aleksejs Šveds

Šis Krievijai bija jau ceturtais zaudējums tikpat mačos un skaidrs, ka tā D apakšgrupas labāko trijniekā, kas nodrošinās vietu nākamajā posmā, vairs nespēs iespraukties, jo pirmā trijnieka komandām Somijai, Grieķijai un Itālijai ir jau pa trim uzvarām.

Iepriekš Krievija piedzīvoja zaudējumus pret Itāliju (69:76), Grieķiju (71:80) un Zviedriju (62:81). Noslēdzošo cīņu šajā čempionātā krievi aizvadīs pret Turciju, kura arī šobrīd cīnās bez uzvarām.

Kopš 1993.gada Krievijas basketbolisti Eiropas čempionātā nekad nebija finišējuši zemāk par astoto vietu.

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161