01.07.2015. 12:03

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Likums par leģionāriem paredz ierobežot ne tikai viesspēlētāju kopējo skaitu turnīros un atsevišķās spēlēs, bet arī paredz nosacījumus citu valstu sportistu uzturēšanās un sportiskās aktivitātes ilgumam Krievijā. Tiks ņemti vērā arī leģionāru sportiskie sasniegumi un citi rādītāji.

Katrā komandu sporta veidā būs spēkā savi leģionāru skaitu ierobežojoši nosacījumi, kas tiks iekļauti turnīru nolikumos. Likums atļauj sporta organizācijām piesaistīt ārzemniekus kā augsta līmeņa speciālistus treneru un citu sporta darbinieku amatiem. Uz jau notiekošām sezonas sacensībām, kurās ir pieteikti citu valstu sportisti, likums neattieksies.

Krievijas sporta ministrs Vitālijs Mutko iepriekš teica, ka Krievijā valsts tuvākos piecus līdz sešus gadus neatteiksies no līdzdalības sporta finansēšanā. Viņš pauda pārliecību, ka klubiem leģionāri jāalgo no pašu nopelnītās naudas, nevis jāpārdala valsts finansējums.

Likumu par leģionāriem Krievijas sportā pieņēma Krievijas parlamenta apakšpalāta Valsts dome, bet jūnijā to apstiprināja parlamenta augšpalāta Federācijas padome.Trāpītava.com, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Mironceva Oksana Mironceva  OksanaTaekvondo, Kikbokss
FTA
Reģistrēties