09.10.2016. 22:49

Tā kā Krievija ir 2018. gada Pasaules kausa organizatore, tai jau garantēta vieta finālturnīrā un nav jāpiedalās kvalifikācijā. Līdz ar to krievi oficiālos izlašu logus izmanto, lai aizvadītu pārbaudes spēles. Kopš "Euro 2016" beigām krievi bija spēlējuši neizšķirti ar turkiem (0:0) un uzvarējusi Ganu (1:0), bet šodien komandu sagaidīja pārbaude pret pēdējā Pasaules kausa ceturtdaļfinālisti Kostariku.

Viesi jau 22. spēles minūtē izvirzījās vadībā, bet septiņas minūtes vēlāk "Sporting" uzbrūkošais pussargs Braiens Luiss panāca jau 2:0. Pieklusušo Krasnodaras stadionu, kas pirms mača piedzīvoja svinīgo atklāšanu, izdevās atdzīvināt vien pāris minūtes vēlāk, kad Aleksandrs Samedovs atklāja arī krievu rēķinu (1:2). Spēles skatītāji šovakar tika pamatīgi lutināti un pirmā puslaika izskaņā Krievijas kapteinim Vasilijam Berezuckim sanāca ieraidīt bumbu savos vārtos - 1:3.

Īsi pēc mača atsākšanās Artjoms Dzjuba vienus vārtus atguva (2:3), bet 61. minūtē "Zenit" uzbrucējs "uzspridzināja" jauno stadionu, panākot neizšķirtu - 3:3. Šķita jau, ka krievi varētu noturēties un turpināt nezaudēto spēļu sēriju pēc Eiropas čempionāta finālturnīra, tomēr "Sporting" uzbrucējs Džoels Kempbels apklusināja sanākušos līdzjutējus, raidot bumbu Krievijas vārtos jau ceturto reizi šovakar. Līdz ar to Kostarika svinēja uzvaru ar 4:3.

Kostarikāņiem tā bija ceturtā uzvara pēc kārtas - iepriekš izcīnīti divi panākumi Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā un "Copa America" noslēdzošajā tika uzveikta Kolumbija (tiesa, Kostarika neizkļuva no grupas).

Jaunais Krasnodaras stadions tika sākts būvēt 2013. gadā, šoruden piedzīvojot būvdarbu pabeigšanu un atklāšanu. Tajā ir vietas nedaudz vairāk nekā 34 tūkstošiem līdzjutēju. Ikdienā tas nodots premjerlīgas kluba "Krasnodar" vajadzībām. 2018. gada Pasaules kausa izcīņas spēles gan stadionā nav paredzēts aizvadīt.