18.06.2016. 11:31

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

IAAF piektdien nolēma atstāt spēkā pērn novembrī pieņemto aizliegumu Krievijas Vieglatlētikas federācijas vieglatlētiem piedalīties starptautiskās sacensībās. Saskaņā ar šo lēmumu, krievu vieglatlēti nevarēs piedalīties arī Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, kas notiks pēc diviem mēnešiem.

Krievijai piesprieda pagaidu diskvalifikāciju pērn novembrī pēc tam, kad Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgās izmeklēšanas komisijas ziņojumā Krievija bija apsūdzēta par sistemātiskiem dopinga pārkāpumiem, kuros iesaistīti pat slepenie dienesti.

Pēc šī ziņojuma Krievija ieviesa reformas dopinga pārbaudes noteikumos, lai pārbaudes padarītu neatkarīgākas.

Tomēr vēl vienā ziņojumā šonedēļ WADA nāca klajā ar jaunām apsūdzībām, ka Krievijā antidopinga amatpersonām neļaujot pārbaudīt atlētus, un viņiem draudus izteikuši drošības dienesti. Un, kaut ir ievērojams progress, Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas kritēriju izpildē darāms vēl ir daudz. Tostarp ziņojumā teikts, ka, šķiet, dziļi iesakņojusies kultūra tolerancei pret dopingu nav mainījusies.

Saskaņā ar Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas lēmumu Krievijas vieglatlēti joprojām var piedalīties olimpiskajās spēlēs kā neitrāli sportisti, ja pierāda, ka ir tīri no dopinga.

Krievijas Sporta ministrija paziņoja, ka ir „ārkārtīgi sarūgtināta” par lēmumu, norādot, ka „tīro atlētu sapņi tiek iznīcināti citu atlētu un amatpersonu nosodāmās uzvedības dēļ,” un aicināja pārdomāt lēmumu.

Arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins spriedumu nosodīja kā „netaisnīgu”. Viņš pauda – kādēļ cilvēkiem, kas neko nav pārkāpuši, būtu jācieš par citu pārkāpumiem? Putins aicināja iejaukties Starptautisko Olimpisko komiteju. Tās vadība paziņojusi, ka sestdien rīkos telefonkonferenci, lai apspriestu jautājumus pirms sanāksmes otrdien.

Vienlaikus Krievijas Izmeklēšanas komiteja sestdien ierosināja krimālizmeklēšanu pret Maskavas Antidopinga laboratorijas bijušo vadītāju Grigoriju Rodčenkovu. Viņš ir aizbēdzis uz ASV un rietumvalstu medijiem stāstījis par Krievijas sporta aizkulisēm aizliegto vielu lietošanā. Tostarp viņš nesen apgalvoja, ka Soču ziemas olimpiskajās spēlēs vismaz 15 medaļnieki lietojuši dopingu slepenas valsts programmas ietvaros.

Krievijas Izmeklēšanas komiteja Rodčenkovu apsūdz par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu, centieniem slēpt trūkumus un pārkāpumus savā rīcībā, kā arī Krievijas interešu graušanā.

Tikmēr problēmas piemeklējušās arī Brazīlijas Riodežaneiro štatu, kas izsludinājis finanšu „katastrofu” un atzinis problēmas „ievērot saistības” sarīkot vasaras olimpiskās spēles. Valsts otrs bagātākais štats saskaras ar „smagu ekonomisko krīzi” saistībā ar krasu nodokļu ieņēmumu kritumu. Lielāko daļu finansējuma olimpiskajām spēlēm nodrošina Riodežaneiro pilsētas valdība, bet štats ir atbildīgs par tādām lietām kā transports un policija, kārtības nodrošināšana.Balance Gym, sporta klubs Prūšu 46, Rīga, LV-1057
Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties