23.09.2016. 00:32
Krievijas hokeja izlase ar uzvaru pār Somiju (3:0) iekļuva Pasaules kausa izcīņas pusfinālā, kur spēkosies pret Kanādu. Savukārt Ziemeļamerikas U23 izlase ar divām uzvarām trīs spēlēs palika aiz Krievijas un savu dalību turnīrā beigusi.

Pirms pēdējās B grupas spēles situācija bija ļoti vienkārša – ja Krievija uzvar, tā iekļūst pusfinālā un spēlē pret Kanādu. Ja uzvar Somija (vienalga pamatlaikā vai papildlaikā), pusfinālā pret Kanādu spēlēs Ziemeļamerikas U23 izlase.

Piepildījās pirmais variants, kas nozīmēja, ka Ziemeļamerikas talantu izlasei turnīrs beidzies ar vakardienas uzvaru pār Zviedriju. Ņemot vērā šīs izlases specifiku (tajā tieši šī turnīra dēļ apvienoti ASV un Kanādas labākie jaunie hokejisti), šī izlase šādā sastāvā ar Konoru Makdeividu, Ostonu Metjūzu un Džeku Aikelu priekšgalā, visticamāk, vairs nekad nespēlēs.

Somija pirmajā periodā gan parādīja spēcīgu uzbrukuma hokeju, ļoti bīstami metieni tika izdarīti abos Krievijas mazākumos, uzbrukuma smailē bieži bija jaunais Patriks Laine. Taču nekas no tā nedeva rezultātu, un bez Pāvela Dacjuka (neliela trauma) spēlējošā Krievija pirmajās 20 minūtēs saglabāja 0:0.

Savukārt otrajā periodā somi kļūdījās, izejot no zonas, un ripu pārtvēra Vladimirs Tarasenko. Kamēr somu aizsardzība centās atgūties un nostāties vietās, Tarasenko ar Aleksandru Ovečkinu izspēlēja ātru un efektīvu kombināciju, kuras noslēgumā Tarasenko raidīja ripu pilnīgi tukšos vārtos. Krievija izvirzījās vadībā, bet Somija varēja tikai nožēlot mirkli iepriekš neizmantoto izdevību, kad pa vārtu stabiņu trāpīja Mikaels Granlunds.

Nedaudz vēlāk sekoja vēl viens Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītās Krievijas trieciens, kad 2:0 panāca Ivans Teļegins. Otrā perioda turpinājumā Krievija pārsvarā kontrolēja notikumus laukumā, pārliecinoši spēlēja arī vārtsargs Sergejs Bobrovskis.

Trešajā periodā Somija ar jaunu sparu metās atspēlēties, taču, spēlējot četri pret četri, somu uzbrukumu apturēja neveiksmīga saskriešanās ar tiesnesi. Pretuzbrukumā aiztraucās Jevgeņijs Malkins, kurš ieslidoja pretinieku zonā un grasījās izdarīt piespēli partnerim, bet tad pamanīja, ka tuvumā nemaz neviena partnera nav. Tad nu Malkins izdarīja pēkšņu metienu pa vārtiem un pārsteidza somu vārtsargu Tūku Rasku, panākot 3:0.

Spēles atlikušajās 16 minūtēs nekas vairs dramatiski nemainījās. Somiem neizdevās ne radīt īpaši bīstamus momentus, ne ilgstoši iespiest krievus viņu zonā, līdz ar to šaubas par mača uzvarētāju vairs neradās. Somija līdz ar to noslēdza turnīru ar tikai vieniem gūtiem vārtiem trīs spēlēs.

Vārti:23:42 Tarasenko (Ovečkins) 0:1, 25:01 Teļegins (Šipačovs) 0:2, 43:39 Malkins (Jemeļins) 0:3Metieni: 21:22Soda minūtes: 4:6Vārtsargi: Tūka Rasks – Sergejs Bobrovskis