07.05.2013. 23:31
Pasaules čempionāta piektās spēļu dienas vakara mačos uzvaras svinēja Krievijas un Kanādas izlašu hokejisti.

Helsinku apakšgrupas spēlē Krievijas izlase ar 5:3 pārspēja ASV valstsvienību, izcīnot trešo uzvaru turnīrā un 13. uzvaru pēc kārtas pasaules čempionātos.

Mača 6. minūtē aizturētā soda laikā ar metienu no zilās līnijas rezultātu atklāja aizsargs Antons Belovs, bet pirmās trešdaļas vidū trīsarpus minūšu laikā vienādos sastāvos un vairākumā precīzi meta ASV izlases kapteinis Pols Ščastnijs, tomēr jau pēc 36 sekundēm turnīra labākais vārtu guvējs Iļja Kovaļčuks panāca izlīdzinājumu.

Otrās trešdaļas sākumā amerikāņi nepilnu minūti spēlēja piecatā pret trim, bet vārtus gūt neizdevās, tomēr drīz pēc tam Mets Hanviks izvirzīja ASV komandu vadībā. Neizšķirtu krieviem izdevās panākt trešdaļas 12. minūtē, kad teicamu saspēli rezultatīvi pabeidz Aleksejs Tereščenko.

Pēdējās 20 minūtēs neliels pārsvars piederēja Krievijas izlasei un nepilnas septiņas minūtes līdz finālsirēnai pēc cīņas vārtu priekšā uzvaras vārtus guva aizsargs Jevgeņijs Medvedevs. Turklāt neilgi pēc tam krieviem pietika ar 11 sekundēm, lai Aleksandrs Radulovs realizētu vairākumu un gūtu piektos vārtus.

Tikmēr Stokholmas apakšgrupas mačā Kanādas valstsvienības hokejisti ar 7:1 pārliecinoši apspēlēja Norvēģijas izlasi.

Jau pirmajā trešdaļā Endrjū Leds, Džefs Skiners, Mets Dušeins un Klods Žirū izvirzīja kanādiešus vadībā ar 4:0, bet otrā perioda sākumā Teilors Hols raidīja piekto ripu norvēģu vārtos. Otrās trešdaļas 11. minūtē Kens Andre Olimbs nedaudz samazināja rezultāta starpību, bet trešā perioda 5. minūtē 6:1 Kanādas izlases labā panāca Stīvens Stemkoss, savukārt 13. minūtē savus otros vārtus mačā guva Hols.

Atgādinām, ka otrdienas pirmajās spēlēs Latvija ar 3:6 zaudēja Austrijai, bet Dānija ar 3:2 papildlaikā uzvarēja Slovēniju.