16.05.2015. 22:29
2015. gada pasaules čempionāta hokejā finālā Kanādas izlasei pievienojusies pagājušā gada uzvarētāja Krievija, kas pusfināla pēdējā trešdaļā guva četrus bezatbildes vārtus un ar 4:0 revanšējās Amerikas Savienotajām Valstīm par neveiksmi apakšgrupā. Ar rezultatīviem raidījumiem izcēlās Sergejs Mozjakins, Aleksandrs Ovečkins, Vadims Šipačovs un Jevgeņijs Malkins. Fināls rīt pulksten 21:45 pēc Latvijas laika.

Otrā pusfināla ievadā momentiem apmainījās Krievijas izlases uzbrucējs Jevgeņijs Dadonovs un amerikānis Džimijs Vīzijs, - glāba vārtsargi. Pasaules čempioni centās nekavēties un mēģināja no aizsardzības uzreiz mesties uzbrukumā, taču nodomus kavēja brāķis piespēlēs un kļūdas viduszonā.

Pirmās trešdaļas noslēgumā un otro 20 minūšu sākumā izdevās sniegumu uzlabot, un tas likumsakarīgi radīja iespējas. Taču Iļja Kovaļčuks divas reizes pusminūtes laikā no tuvas distances meta virsū vārtsargam, bet vairākumā pēc viņa piespēles izcelties no šaura leņķa Vadimam Šipačovam liedza Amerikas Savienoto Valstu vārtsargs Konors Helebaks.

Viņa pārliecinošais sniegums spārnoja komandas biedrus, tomēr arī amerikāņi izniekoja iespēju pēc iespējas. Pēc Džeka Aikela metiena pie atlēkušās ripas tika Anderss Lī, bet viņš nevis pārmeta pāri gulošajam Segejam Bobrovskim, bet gan trāpīja pa kājsargu. Krievu vārtsargs glāba arī pēc Aikela metiena no neērtā satvēriena un Stīva Mozesa netraucētā raidījuma no pašas vārtu priekšas noslēdzošās trešdaļas sākumā.

Neizmantotos momentus vēl vairāk nācās nožēlot 48. minūtē, kad Krievijas valstsvienību pretuzbrukumā vadībā izvirzīja Sergejs Mozjakins, kurš no vidējas distances trāpīja zem pārliktņa, Helebakam neatstājot nekādas cerības. Pēc trim minūtēm Amerikas spēlētāji kļūdījās un aizsardzības zonā pazaudēja ripu, bet Aleksandrs Ovečkins kļūdas nepiedod - 2:0.

Amerikāņiem nepalīdzēja arī mešanās uz priekšu - ja Jevgeņijs Malkins un Mozjakins pretuzbrukumos meta garām vārtiem, tad nepilnas piecas minūtes pirms beigām Vadims Šipačovs bija īstajā vietā un laikā un Krievijas izlases pārsvaru palielināja līdz trim vārtiem. Atlikušajās minūtēs pasaules čempioni ne tikai nosargāja uzvaru, bet tukšos vārtos iemeta arī ceturto ripu - Ovečiks uzdāvināja ripu Malkinam, kurš spēkus nežēloja.

Panākums ar 4:0 ļāva Krievijas izlasei sesto reizi pēdējos astoņos gados sasniegt pasaules čempionāta finālu. 2008. un 2009. gadā pārspēta Kanādas valstsvienība, kas pretī stāsies arī rīt, 2010. gadā zaudēts čehiem, kas par bronzu cīnīsies ar amerikāņiem, 2012. gadā apspēlēta Slovākija, bet pagājušajā turnīrā cīņā par zeltu pieveikti somi. Fināls rīt pulksten 21:45, bet bronzas medaļniece tiks noskaidrota 17:15.

Vārti: 47:17 Mozjakins (Bobrovskis) 0:1, 50:19 Ovečkins 0:2, 55:28 Šipačovs (Kuļomins, Mozjakins) 0:3, 58:35 Malkins (Ovečkins, tukšos vārtos) 0:4Soda minūtes: 6:4Metieni: 35:30Vārtsargi: Konors Helebaks - Sergejs Bobrovskis