03.01.2017. 05:52

Pirmajā ceturtdaļfinālā Krievija sacentās ar šī čempionāta lielākā pozitīvā pārsteiguma autori Dāniju, kas apakšgrupā bija pieveikusi gan Čehiju, gan Somiju. Savukārt Krievijai grupā iegūtā trešā vieta šoreiz izrādījās parocīga, jo krievu hokejisti droši vien nesūdzējās, ka izvairījušies no dueļa ar Čehiju vai Zviedriju. Tiesa, iepriekšējos divos PČ Krievija dāņus bija pieveikusi tikai papildlaikā vai pēcspēles metienos.

Šoreiz Krievija izvirzījās vadībā jau devītajā minūtē, kad kuriozus un dāņiem traģiskus vārtus guva Aleksandrs Poļuņins, izdarot metienu no centra un sagaidot rupju dāņu vārtsarga kļūdu. Dānijai turpinājumā netrūka iespēju spēlēt vairākumā, taču neizdevās izmantot nevienu no sešām iespējām, turklāt tika izdarīti tikai 14 metieni pa Krievijas vārtiem. Krievi tikmēr atbildēja ar vēl trim vārtiem un pārliecinoši uzvarēja 4:0. Divi vārti Krievijas kapteiņa Kirila Kaprizova kontā. Dānija apstājusies PČ ceturtdaļfinālā trešo gadu pēc kārtas.

Pusfinālā Krievija spēkosies ar ASV izlasi, kurai zaudēja apakšgrupas turnīrā. ASV ceturtdaļfinālā tikai ar lielām grūtībām pieveica Šveices izlasi (3:2), uzvaras vārtus gūstot tikai 47. minūtē. Šveice mača gaitā atspēlējās no 0:2, pateicoties diviem 17 gadus vecā talanta Niko Hišīra vārtiem vairākumā. Hišīrs šo turnīru pabeidza ar septiņiem punktiem (4+3) piecās spēlēs.

Pusfinālu pārliecinoši sasniedza arī Zviedrijas izlase, kas neatstāja lielas izredzes Slovākijai, sametot tās vārtos astoņas ripas (8:3). Zviedri izdarīja 50 metienus pa vārtiem, kamēr slovāki atbildēja ar 18. Veselas četras rezultatīvas piespēles Rasmusa Asplunda rēķinā.

Vēl neuzvarētajai Zviedrijai pusfinālā būs jāspēkojas ar mājinieci Kanādu, kurai grūti klājās mačā pret čehiem. Čehija pirmo puslaiku noslēdza ar vadību 1:0, taču Mičela Stīvensa trīs gūtie punkti (1+2) otrajā periodā palīdzēja Kanādai pārņemt līderpozīcijas. Savukārt trešajā periodā ar diviem vārtiem izcēlās Žiljēns Gotjē, nokārtojot Kanādas uzvaru ar 5:3. Kanādai šī ir atgriešanās pusfinālā pēc pagājušā gada sestās vietas, kā arī 18. reize pusfinālā pēdējo 19 gadu laikā.

Izmantotie resursi:Page Redirection