12.05.2014. 23:06
Pasaules čempionātā hokejā līderpozīciju B grupā ieguvusi Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Krievijas izlase, kas sagādāja pirmo zaudējumu ASV valstsvienībai. Krievi sagrāva savus pretiniekus ar rezultātu 6:1, pārtraucot neveiksmju sēriju pret ASV izlasi.

B grupas līderes pasaules čempionātu iesāka ar divām izcīnītām uzvarām. Krievijas izlase bija ļoti motivēta šim mačam, jo pagājušajā pasaules čempionātā ASV izlasei tika zaudēts ceturtdaļfinālā ar 3:8, bet Soču olimpisko spēļu grupu turnīrā ar 2:3.

Līdzīgi kā spēli pret Somiju, arī pret ASV pirmajās minūtēs veica ofensīvu, tiekot pie trīs reālām vārtu gūšanas iespējām, bet lieliski vārtos nospēlēja Tims Tomass. Tikmēr vēl labāka iespēja astotajā minūtē bija Džeikobam Trouba, kura mestā ripa trāpīja pa vārtu stabu. Trouba bija pirmais, kurš sēdās uz noraidīto soliņa. Krieviem ar vairākuma realizāciju nesekmējās, bet pēdējā izspēle tajā bija liktenīga. Pirmais pie atlēkušās ripas bija Nikolajs Kuļomins, atklājot rezultātu - 1:0.

Pirmā perioda vidū pie vairākuma tika ASV izlase, kas vairākkārt apdraudēja Andreja Vasiļevska sargātos vārtus. Divdesmit gadus vecais vārtsargs ar saviem uzdevumiem lieliski tika galā, neļaujot pretiniekam izlīdzināt rezultātu. Perioda otrajā pusē neviena no komandām nespēja iegūt iniciatīvu. Biežāk uzbruka ASV hokejisti, bet Krievijas izlase atbildēja ar bīstamiem pretuzbrukumiem. Pirmā perioda izskaņā starp trīs ASV hokejistiem izrāvās Aleksandrs Ovečkins, nopelnot soda metienu. Krievijas izlases kapteinis meistarīgi apspēlēja pieredzes bagāto Tomasu un ar nūjas neērto pusi raidīja ripu vārtos - 2:0.

Cik veiksmīgi Krievijas izlase noslēdza pirmo periodu, tikpat labi iesāka otro. Jau 20. sekundē vārtus guva Viktors Tihonovs. Ilgi tāds rezultāts nepalika, jo ASV hokejisti uzreiz izdarīja spiedienu Krievijas zonā. Pēc uzmetiena uz vārtiem ripas lidojuma virzienu mainīja ASV izlases kapteinis Džastins Abelkaders, atjaunojot divu vārtu starpību (1:3). Septītajā minūtē abas komandas apmainījās ar bīstamiem uzbrukumiem. Ja Tims Tomass nospēlēja nepārliecinoši, radot briesmas pie saviem vārtiem, tad Andrejs Vasiļevskis glāba savu komandu.

Pēc izturēta skaitliskā mazākuma Krievija guva savus ceturtos vārtus, kad ripu jau teju tukšos vārtos raidīja Jevgēņijs Kuzņecovs. Tieši divas minūtes vēlāk Tihonovs no aizvārtes piespēlēja Sergejam Plotņikovam, kurš panāca 5:1 un lika ASV izlases treneru korpusam nomainīt Tomasu pret Deividu Ledžio. Perioda 14. minūtē ASV tika pie lielā skaitliskā vairākuma, bet šo izdevību samazināt rezultāta starpību nespēja izmantot, jo lieliski vārtos spēlēja Vasiļevskis. Otrā perioda izskaņā Krievijas izlase efektīgi guva sestos vārtus. Tika radīts izgājiens trīs pret ASV vārtsargu, precīzam pēc Ovečkina piespēles esot Tihonovam - 6:1.

Trešā perioda ievadā Krievija tika pie skaitliskā vairākuma, bet neko bīstamu izveidot nespēja. ASV hokejisti uzreiz devās atspēlēties, nopietni dominējot laukumā. Šis pārsvars gan neko nedeva, jo pamatīgi kliboja momentu realizācija, pie kā sava daļa vainas bija jāuzņemas Vasiļevskim. Līdz perioda vidum ASV nerealizēja vēl divus skaitliskos vairākumus, kas lika samierināties ar sakāvi. Atlikušajā laikā abām komandām vēl bija iespējas gūt kādus vārtus, bet tās palika neizmantotas, Krievijai svinot negaidīti graujošu uzvaru ar rezultātu 6:1.

Krievija – ASV 6:1 (2:0, 4:1, 0:0)Vārti: 06:06 Kuļomins (Medvedevs, Aņisimovs) 1:0, 18:47 Ovečkins 2:0, 20:20 Tihonovs (Ovečkins, Plotņikovs) 3:0, 20:57 Abdelkaders (Petrijs) 3:1, 29:07 Kuzņecovs (Dadonovs) 4:1, 31:07 Plotņikovs (Tihonovs) 5:1, 39:14 Tihonovs (Ovečkins) 6:1Soda minūtes: 16-12Metieni: 20-39Vārtsargi: Andrejs Vasiļevskis - Tims Tomass (31:07 Deivids Ledžio)