09.11.2017. 21:10

Jau pašā spēles sākumā vadībā izvirzījās Somijas izlase. Pēc skaisti izspēlētās kombinācijas partneri labā pozīcijā izvirzīja Jūnasu Kempainenu, kurš izredžu krievu vārtsargam Igoram Šestjorkinam neatstāja, izvirzot vadībā somus (1:0). Pirmās trešdaļas turpinājumā aktīvāki bija somi, taču krievi savus vārtus nosargāja. Trešdaļas otrajā pusē krievi spēli izlīdzināja, izveidojot vairākus bīstamus momentus, taču somu vārtsargu Miko Koskinenu pārspēt neizdevās.

Otrās trešdaļas sākumā Somijas izlase savu pārsvaru dubultoja, precīzi metot aizsargam Miro Heiskanenan – 2:0. Trīs minūtes vēlāk Kirils Kaprizovs krieviem vienus vārtus atguva (2:1). Trešdaļas turpinājumā nedaudz aktīvāk spēlēja Krievijas izlase, taču somi atbildēja ar bīstamiem pretuzbrukumiem. Savukārt trīs minūtes pirms trešdaļas beigām Oļega Znaroka padotie izlīdzināja rezultātu. Pēc Sergeja Plotņikova caurgājiena ripa atrada spraugu starp Koskinena kājsargiem – 2:2 pēc otrā perioda.

Trešās trešdaļas sākums aizritēja Krievijas izlases zīmē. Krievi daudz un aktīvi uzbruka, ko sekmēja arī divi pēc kārtas noraidījumi somu rindās. Spēlējot skaitliskajā vairākumā, krievi izveidoja, bet neizmantoja vairākas labas vārtu gūšanas iespējas – somus no droša vārtu zaudējuma glāba Koskinens.

Ko nepaveica krievi, paveica somi. Trešās trešdaļas vidū krievi zaudēja ripu uz pretinieku zilās, līnijas, somi sarīkoja pretuzbrukumu un Šestjorkina atvairīto ripu vārtos raidīja Ate Ohtamā, panākot 3:2 par labu Somijai. Pamatlaika galotnē krievi nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču izvairīties no zaudējuma nespēja.