15.10.2015. 08:59
Motokrosa komandas "x99/Slīterāni" braucēji Kalvis Krievāns, Rinats Hakimjanovs un Kristers Millers iepriekšējās nedēļas nogalē piedalījās Bitānu treniņmotokrosa sacensībās. Katram braucējam nācās iesvīst un pacīnīties, jo konkurenti bija vienlīdz spēcīgi. Trase bija interesanta ar to, ka tajā bija daudz negatīvu līkumu pie kuriem vajadzēja pierast, lai sekmīgāk tos izbrauktu.

Rinats ņēma dalību A45+ klasē. Kvalifikācijā viņš spēja uzradīt 2. ātrāko apļa laiku starp saviem konkurentiem. 1.braucienā starts izdevās gana sekmīgs, starta pirmajā pagriezienā atrodoties 3.vietā. Brauciena laikā izvērtās sīva cīņa par 2. vietu. Apdzīt priekšā braucošo konkurentu nebija viegli, jo konkurents sedza izdevīgākās trajektorijas, bet pieļaujot kļūdu Rinats to spēja izmantot apdzenot konkurentu. Tā arī finišējot 2. vietā. 2.braucienā starts jau veiksmīgāks un starta pirmajā pagriezienā atradās 2.vietā. Visa brauciena laikā tika turēts labs temps tādējādi aizmugurē esošajiem konkurentiem netika dota izdevība viņu apdzīt. Un finišā atkal 2.vieta tā arī dienas kopvērtējumā tika iegūta 2.vieta.

Kristera komentārs par sacensībām : „Nonākot sacensību vietā sapratu to, ka esmu notrāpījis ar pareizo izvēli uzliekot mocītim jaunu riepu, jo tarses segums bija ļoti ciets. Interesanti bija tas, ka pirms braucieniem bija divi treniņbraucieni. 1.treniņbrauciens bija lai iepazītu kārtīgi trasi un tās īpatnības. Abi ar Kalvi ņēmām dalību A16+ klasē, bet pēc pirmā treniņbrauciena organizatori nolēma mani pārcelt uz MX Pro klasi. Pieņēmu šo izaicinājumi un nemaz to nenožēloju, jo tikai tā var augt un attīstīties, startējot ar spēcīgākiem braucējiem kopā. Kvalifikācijā starp 6 braucējiem uzrādīju tikai 4.ātrāko apli.

1.braucienā starts neizdevās, kā vēlējos, bet pirmajā līkumā spēju apdzīt lielāko daļu braucēju un tādējādi ierindojos 2.vietā, bet ne uz ilgu laiku, jo Ingars Asma mani ātri vien apdzina. Tad nu es ar Ingaru braucienā cīnijos par 2.vietu. Nebija viegli jo viņš sedza trajektorijas un lai apdzītu viņu nācās man vairākās vietās riskēt. Riska dēļ arī guvu savainojumu pēdai, bet labi ka tikai pēdai, jo varēja arī būt bēdīgāk. Tā nu savācos un turpināju cīņu, kas izdevās man sekmīga apdzenot Ingaru, un priekšā jau redzēju Reini Čudarānu, bet neizdevās pacīnīties ar viņu jo brauciens jau bija galā, un atpaliekot no viņa vien par 1.4sekundēm.

2.brauciens iesākās ar pēdējo pozīciju startā, bet dodot pilnu gāzi un savā veidā riskējot līkumos pakāpos uz 3.pozīciju. Tā arī finišēju trešais. Un dienas kopvērtējumā kāpu uz pjedestāla 2.pakāpiena.

Dienas kulminācija bija „Zvaigžņu brauciens” kur dalību varēja ņemt jebkurš braucējs. Tur protams bija visi MX Pro braucēji un pārs citu klašu uzvarētāji. Starts arī nebija no tiem labākajiem, jo starta pozīcija bija neizdevīga. Visi MX pro braucēji man jau bija priekšā. Tā nu pamazām ķēru viņus ciet. Visa brauciena laikā man sanāca cīnīties ar Kristu Janiseli, kurš man bija priekšā. Atrados 6.pozīcijā. Tad mums priekšā krita Kārlis Bitītis, kurš nobrauca malā un sacensības vairs neturpināja. Pakāpos uz piekto vietu. Tad Raineram Žukam nobeidzās mocis. Pakāpos nu jau uz 4.vietu. Un tad sākās mačošanās ar Kristu. Abi gājām uz visu banku. Riskējot atkal panācu savu, apdzenot viņu. Atslābt viņš man nedeva, jo tur pat aizmugurē vien viņš bija. Finišš, 3.vieta. Par ko es esmu ļoti priecīgs, jo pēdas trauma lika par sevi manīt visos braucienos. Gribu teikt visiem Paldies par atbalstu sacensībās, kas man palīdzēja tikt pie uzvarām. Tagad jākopj trauma, jo jau svētdien ņemšu dalību Komandas Kausā. Tiekamies tur!

Kalvis par sacensībām : „Šīs sacensības man bija kā treniņš, jo pēc gara pārtraukuma beidzot tiku pie motocikla. Aizbraucot uz sacensībam no rīta paspēju jau nosalt, un silto cimdu līdzi nebija. Šajās sacensībās bija divi treniņbraucieni, kuros es nevarēju sevi parādīt no labākās puses, jo rokām pirkstu galus beigās vairs nejutu, un arī uz motocikla biju stīvs, kvalifikācijā 4. Vieta. Pirms starta krusttēvs teica, ka es varu iebraukt trijniekā, un man ir jāiebrauc trijniekā. Pec slikta starta un īsa brauciena laikā spēju aizcīnīties līdz 2.vietai, bet brauciena beigās priekšā pamanīju līderi Ako Līdaku, jutu to ka tuvojos viņam aizvien tuvāk, bet nepietika laika viņu panāk, jo plīvoja jau finiša karogs. Uz 2. Startu devos ar domu, ka varu atbraukt 1., bet starts atkal nesanāca, aizcīnijos līdz otrajai vietai un Ako jau bij labu gabaliņu priekšā, tāpēc turpināju braukt bez kritieniem. Finišā un dienas kopvērtējumā 2. Vieta. Gribu teikt paldies z/s Bitāni par tik foršo trasi un balvām kā arī ģimenei, komandai un radiem! Tiekamies šo sestdien Rokišķos!

Starp 1.un 2.braucienu, trasē tika rīkots fanu skrējiens pa daļu no trases. Trase nebija īpaši gara. Dalību skrējienā ņēma Rūta Krievāne un Elvis Millers. Katrs no viņiem noskrēja 2.vietā. Tādējādi abi divi kāpjot uz goda pjedestāla 2.vietas.

Tiekamies Liepājā "Laumas" trasē, kur "x99/Slīterāni" komanda ņems dalību Komandu Kausā.

Izmantotie resursi:Jaunumi - x99Ogres namsaimnieks, SIA, Struktūrvienība Neptūns Meža prospekts 9, Ogre, Ogres n., LV-5001
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties