15.06.2014. 22:03
Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība svētdien, 15. jūnijā, Olimpiskajā sporta centrā uzvarēja Itālijas izlasi ar rezultātu 70:59 un nostiprinājās C grupas vadībā. Nākamajā spēlē 18. jūnijā Latvija izbraukumā tiksies ar Portugāli. Eiropas čempionāta finālturnīram kvalificēsies grupu uzvarētājas un piecas no sešām otro vietu īpašniecēm.

Tāpat kā pirmajā mājas spēlē, treneri cīņā iesaistīja četras garās spēlētājas – Zani Tamani, Aiju Putniņu, Aneti Šteinbergu un Zentu Meļņiku, tiesa, ceturtā numura pozīcijā cīņā devās arī Dita Liepkalne. Gandrīz identisks sastāvs tika pulcēts arī pirmā un otrā numura pozīcijās, aizsargu pozīcijās cīnoties Elīnai Babkinai, Zanei Eglītei, Ievai Krastiņai, Lienei Priedei, Baibai Eglītei un Katei Krēsliņai.

Latvija: Zane Eglīte, Krēsliņa, Baiba Eglīte, Putniņa, TamaneItālija: Sottana, Masciadri, Crippa, Santucci, Laterza

Vairākas kļūdas starta minūtēs pretiniecēm radīja iespējas ātrajiem pretuzbrukumiem, tādējādi Itālija sākumā izvirzījās vadībā ar 0:4. Redzot, ka itālietes centru trūkuma apstākļos izteikti balstās uz īso sastāvu, Ainars Zvirgzdiņš veica izmaiņas garo spēlētāju pozīcijās. Groza apakšā ilgāku laiku spēlēja Anete Šteinberga, bet Dita Liepkalne pirmgājienā ķērās pie ceturtā numura pienākumiem. Pirmajā ceturtdaļā pieļautās sešas kļūdas kompensēja precīzie tālmetieni. Divas reizes perimetrā izcēlās Kate Krēsliņa, vienu reizi atzīmējās Aija Putniņa, savukārt Babkinas reids soda laukumā panāca plus pieci – 13:8. Itālietes atspēlējās, uzbrukumā sekmīgi darbojoties viens pret vienu, tomēr ceturtdaļas galotnē divreiz priekšā izvirzījās Latvija. Baibas Eglītes ieskrējiens groza apakšā pēdējā sekundē nodrošināja minimālu pārsvaru – 19:18.

Trešo spēli pēc kārtas Latvijas treneri izmantoja maksimāli plašu rotāciju, jau pirmajās divpadsmit minūtēs iesaistot cīņā visas divpadsmit spēlētājas. Līdzīgi rīkojās Itālija, uzturot agresīvu spēli visa pirmā puslaika garumā. Atšķirībā no pirmās ceturtdaļas, izdevās labāk iespēlēt bumbu centriem un mājinieces sāka biežāk gūt punktus soda laukumā. Aija Putniņa, Zenta Meļņika, Anete Šteinberga sagādāja pamatīgas galvassāpes itāliešu aizsardzībai. Viņas pārleca pretinieces, izcīnīja bumbas uzbrukumā, guva otrās piezīmes punktus, vai izprovocēja pārkāpumus. Trūka vienīgi precizitātes, tāpēc pārsvars nepārsniedza četrus punktus – 27:23. Izmantojot ieilgušo Latvijas sausuma periodu, Mašadri pēdējās minūtes sākumā atjaunoja minimālu vadību itālietēm – 27:28.

Uzbrukuma bumbās Latvijas pārsvars pirmajā puslaikā bija iespaidīgs (14-4) un otrās iespējas punktos guvums izskatījās vēl iespaidīgāks (11-0). Daudzie nerealizētie metieni no distances, nelabvēlīgā kļūdu attiecība (4-12) un pieticīgā precizitāte (10/35 jeb 28,6%) tam neļāva atspoguļoties rezultātā, tāpēc otrajā puslaikā cīņa sākās no sākuma. Starta sastāvu pastiprināja Ieva Krastiņa un itālietes vairāk nekā četras minūtes nespēja gūt punktus.

Kates Krēsliņas aukstasinība soda metienos atjaunoja vadību (30:28), bet sava groza nosargāšana sekmēja pārsvara pieaugumu. Aijas Putniņas pustālais un Ievas Krastiņas pirmais tālmetiens no labās malas deva plus septiņi – 35:28. Nākamajā minūtē par sevi atgādināja Mašadri, ar pieciem punktiem pēc kārtas samazinot starpību līdz vienam grozam – 35:33. Situāciju uzlaboja aktīvāka Latvijas aizsardžu darbībauzbrukumā. Baibas Eglītes garāmgājieni un Lienes Priedes divpunktnieks palielināja atrāvienu līdz deviņiem punktiem, bet Kates Krēsliņas trešais tālmetiens pirmo reizi nodrošināja divciparu pārsvaru – 46:35. Priedes trīspunktnieks to palielināja vēl vairāk, bet pēdējais uzbrukums pusstundā beidzās bez rezultāta – 49:35.

Ofensīva turpinājās, pateicoties aizsardzības kvalitātei. Tagad biežāk kļūdījās itālietes, radot iespējas Latvijas basketbolistēm aizskriet pretuzbrukumos. Pēc otrā Krastiņas tālmetiena un Priedes piespēles Meļņikai pārsvars izauga līdz sešpadsmit punktiem – 55:39. Mašadri devās atpūtā, taču Sottana nerimās un trīsarpus minūtes pirms pamatlaika beigām pārsvars saruka uz pusi – 57:49. Elīnas Babkinas agresivitāte uzbrukumā ļāva galotnē atjaunot plus vienpadsmit – 70:59.

Latvija – Itālija 70:59 (19:18, 8:10, 22:7, 21:24)Latvija: Krēsliņa 13, Putniņa 12 (8ab), Babkina 12, Baiba Eglīte 10, Krastiņa 6, Priede 5, Šteinberga 5, Meļņika 4 (10ab), Zane Eglīte 2, Tamane 1, Jākobsone, Liepkalne.Itālija:Tiesneši