10.07.2016. 20:04
Latvijas U20 sieviešu basketbola izlase svētdien, 10. jūlijā, ceturtajā ceturtdaļā panāca 24 punktu pārsvaru un uzvarēja Grieķiju ar rezultātu 79:67. Otrdien plkst. 16:00 latvietes spēlēs pret Franciju. Visas C grupas komandas turpinās cīņu astotdaļfinālā, kur mērosies spēkiem ar D grupas komandām (Krievija, Turcija, Beļģija, Slovākija).

Latvija: Kudule, Krēsliņa, Grabe, Paula Strautmane, Digna Strautmane

Sākuma sastāvā bija viena vizuāla izmaiņa – Digna Strautmane "franču bizītes" nomainīja pret ierasto zirgasti. Grieķu spēlētājas bija īsākas nekā holandietes, vairāk savilkās groza apakšā un Latvijas meitenēm bija vairāk iespēju tikt pie brīviem metieniem. No distances gan nekrita – pirmajā ceturtdaļā neprecīzi bija visi septiņi tālmetieni un lielākā daļa punktu tika gūti pēc ieskrējieniem soda laukumā (Paula Strautmane, Kate Krēsliņa) vai tuviem metieniem (Laura Grabe, Digna Strautmane). Turpretī grieķietes perimetrā uzbruka sekmīgi, realizējot trīs no pirmajiem četriem tālmetieniem. Pēc desmit minūtēm mīnus divi – 15:17.

Kate Krēsliņa uzņēmās līderes lomu, ar septiņiem gūtiem punktiem pēc kārtas izvirzot Latviju vadībā – 22:20. Kapteine turpināja iet garāmgājienos uz groza apakšu un – komandas desmitajā mēģinājumā – trāpīja tālmetienu. Šajā laikā Krēsliņas rokās bija arī saspēles groži. Ceturtdaļas vidū viņai ar diviem precīziem metieniem, tālmetienu ieskaitot, piebalsoja Dinija Pāvelsone, bet Anna Dreimane uzņēmās izskriet cauri soda laukumam – 29:22. Izrāvienu sekmēja gan pārsvars cīņā par atlēkušajām bumbām (puslaikā 27-16), gan visas komandas uzņemšanās. Dreimane guva punktus no dažādām pozīcijām, Digna Strautmane iemeta pirmo tālmetienu, Ieva Spīgule trāpīja tālu divpunktu metienu – 38:28.

Otrais puslaiks sākās ar lielisku ātro pāreju – Digna Strautmane skrējienā piespēlēja bumbu māsai Paulai, kura groza apakšā guva divus punktus. Nākamajos uzbrukumos precīzi metieni atpalika un grieķietes atspēlēja pusi starpības – 40:34. Dignas Strautmanes pustālais metiens un Pāvelsones uzņemšanās, ieskrienot soda laukumā un iekarojot grozu lēcienā, atjaunoja divciparu pārsvaru – 44:34. Grieķietes turpināja agresīvi spēlēt uzbrukumā, izprovocēja piezīmes un meta brīvmetienus ar augstu precizitāti – 45:40. Paula Strautmane divas reizes uzņēmās noslēgt uzbrukumus groza apakšā, taču Grieķija atbildēja ar četriem punktiem pēc kārtas – 49:44. Pusstundas beigās izdevās veikt 7:0 izrāvienu. Digna Strautmane iemeta tālmetienu, bet Kate Krēsliņa brīvmetienus papildināja ar firmas garāmgājienu no labās puses – 56:44.

Izrāviens turpinājās ceturtās ceturtdaļas sākumā. Krēsliņa iemeta pustālo metienu, bet Digna Strautmane pāri puslaukumam piespēlēja bumbu Pāvelsonei, kura guva vieglus punktus no groza apakšas – 60:44. Nākamajās epizodēs Digna dažādos veidos tika galā ar grieķu aizsardzību, pēc 2+1 gājiena panākot 21 punkta pārsvaru – 65:44. Grieķu pretestība sāka ļodzīties un Latvijas garās spēlētājas arvien pārliecinošāk saimniekoja pretinieču groza apakšā – 70:46. Pēdējās minūtes aizsardzībā nebija tik labas, taču pirmā uzvara tika nodrošināta.

Grieķija – Latvija 67:79 (17:15, 11:23, 16:18, 23:25)Grieķija: Fasoula 20, Christinaki 15, Pavlopoulou 12, Gerostergiou 3, Stamati 3.Latvija: Digna Strautmane 20 (10ab), Kate Krēsliņa 19 (5ab, 4rp), Anna Dreimane 15 (5ab), Paula Strautmane 12 (11ab), Dinija Pāvelsone 9, Laura Grabe 2, Ieva Spīgule 2, Sindika Kudule, Zane Ozoliņa, Amanda Betlere; Anete Ozola, Katrīna Vectirāne.

Metieni no spēles:2p:3p:1p:AB:RP:Kļ.:PB:BM:Personiskās piezīmes:Starta piecinieki:Rezerves:

Sestdiena, 9. jūlijsLatvija – Nīderlande 49:56 (-7)Francija – Grieķija 55:51 (+4)

Svētdiena, 10. jūlijsNīderlande – Francija 41:65 (+24)Grieķija – Latvija 67:79 (+12)

Otrdiena, 12. jūlijs16:00 Francija – Latvija18:15 Nīderlande – Grieķija