20.11.2013. 22:13
Trešdien, 20. novembrī, FIBA Eirolīgā sacenšas trīs Latvijas basketbolistes. Ieva Krastiņa iemeta četrus no četriem tālmetieniem, nodrošinot Viļņas "Kibirkštis" uzvaru pār Spānijas čempionēm "Perfumerias Avenida". Zane Tamane un Krakovas "Wisla Can-Pack" galotnē zaudēja Eirolīgas vicečempionēm "Fenerbahce". Liene Jansone guva 14 punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, sekmējot Miškolcas kluba otro uzvaru Eiropas kausa izcīņā.

Eirolīgas vicečempiones drošas par uzvaru nevarēja justies līdz pēdējām cīņas sekundēm. Pirmajā puslaikā pret savu bijušo klubu labi pacīnījās Zane Tamane, ar sešiem gūtiem punktiem un trīs atlēkušajām bumbām nodrošinot “Baltajai zvaigznei” trīs punktu pārsvaru – 32:29. Trešajā ceturtdaļā iniciatīvu pārņēma Stambulas “kanārijputniņi”, ar Makotrijas, Bibžickas, Pondeksteres, Jakubū un Veremejenkas pūlēm iegūstot sešu punktu pārsvaru – 43:49.

Krakovietes sakopoja visus spēkus, izšķirošajā desmitminūtē guva 26 punktus un divdesmit sešas sekundes pirms finālsvilpes samazināja starpību līdz minimumam – 69:70. Žurovska pārkāpa noteikumus pret Jakubū, kura iemeta tikai pirmo no diviem soda metieniem, taču Makotrija savāca uzbrukuma bumbu. Sekoja abpusējas kļūdas, kuras beidzās ar vēl vienu pārkāpumu pret Jakubū. Šoreiz centra spēlētāja meta bez kļūdām – 69:73.

Zane Tamane otrajā puslaikā laukumā bija sešas minūtes. Centra spēlētājas rēķinā 20:30 minūtēs seši punkti (2p 2/3, 1p 2/2), četras atlēkušās bumbas aizsardzībā, viena personiskā piezīme un divi izprovocēti pārkāpumi.

Pirms divām nedēļām Jurgitas Štreimikītes-Virbickienes un Tada Stankēviča trenētā komanda izbraukumā pārsteidza Polijas čempiones “CCC Polkowice”, svinot sensacionālu uzvaru ar rezultātu 68:66. Viļņas spēlētājas nedomāja apstāties pie sasniegtā, trešdien savā laukumā sakaujot Spānijas čempiones un 2011. gada Eirolīgas uzvarētājas “Perfumerias Avenida”.

Salamankas klubs jau pirmajā puslaikā saņēma aukstu dušu, nonākot iedzinēju lomā ar septiņpadsmit punktu starpību – 49:32. Astoņus punktus no Viļņas pārsvara sarūpēja Ieva Krastiņa, puslaikā iemetot abus tālmetienus. Ceturtās ceturtdaļas sākumā “Avenida” spēlētājas pietuvojās astoņu punktu attālumā (66:58), taču Krastiņas atgriešanās izjauca pretinieču pakaļdzīšanos. Divi tālmetieni, ātrais uzbrukums un “Kibirkštis” pārsvars tika dubultots. No šī sitiena “Avenida” vairāk neatguvās.

Ieva Krastiņa iemeta četrus no četriem tālmetieniem, cīņas beigās nodrošinot izšķirošo izrāvienu. Aizsardze 26:53 minūtēs guva 16 punktus (2p 2/5, 3p 4/4), izcīnīja četras atlēkušās bumbas aizsardzībā, izdarīja trīs rezultatīvas piespēles, vienu reizi kļūdījās, pārķēra divas bumbas, saņēma vienu personisko piezīmi, izprovocēja vienu pārkāpumu un ieguva +/- rādītāju 11.

“Aluinvent DVTK Miškolc” (2-1, #2) savā laukumā pārliecinoši apspēlēja Vācijas čempiones “TSV Wasserburg” (1-2, #3), viešņām tikai ar grūtībām pārsniedzot pussimts gūto punktu robežu – 69:53 (16:11, 17:14, 21:14, 15:14). Pirmā apļa kopvērtējumā Ungārijas klubs nostiprinājās otrajā vietā E grupā.

Uzvarētāju sastāvā lieliski nospēlēja spēka uzbrucēja Liene Jansone, 35:13 minūtēs gūstot 14 punktus (2p 3/7, 3p 2/2, 1p 2/2), izcīnot septiņas bumbas zem groziem, vienu reizi kļūdoties, saņemot vienu personisko piezīmi, izprovocējot vienu pārkāpumu un iegūstot +/- rādītāju 16.