22.11.2013. 22:17
Ieva Krastiņa un Viļņas basketbola klubs "Kibirkštis" piektdien, 22. novembrī, izcīnīja desmito panākumu pēc kārtas, divām uzvarām Eirolīgā pievienojot astoto uzvarēto spēli Lietuvas čempionātā. Latviešu aizsardze Eirolīgas trešajā nedēļā tika atzīta par ceturto vērtīgāko spēlētāju.

Viļņas “Kibirkštis” (8-0, #1) izbraukuma spēlē pārspēja turnīra jaunāko komandu “Jaunieji talentai” (2-6, #6) ar rezultātu 81:58 (16:19, 19:14, 17:11, 29:14). Jurgita Štreimikīte-Virbickiene piektdien ļāva atpūsties komandas līderēm – Vita Kuktiene nespēlēja vispār, bet Ieva Krastiņa, Rima Valentiene un Lina Pikčiūte laukumā pavadīja mazāk par desmit minūtēm. “Kibirkštis” pagarināja uzvaru sēriju līdz desmit spēlēm, jo Eirolīgas pirmajās divās kārtās spēlēts bez zaudējumiem.

Ieva Krastiņa spēlēja 07:57 minūtes, izdarīja vienu metienu (2p 0/1), izcīnīja divas atlēkušās bumbas aizsardzībā, saņēma divas personiskās piezīmes un divas reizes kļūdījās. Egle Šniokaite uzvarētāju labā izcēlās ar 25 punktiem, četrām rezultatīvām piespēlēm un četrām pārķertām bumbām.

Marijampoles “Sūduva” (6-2, #3) izbraukumā Kauņā pieveica “Aistes LSU Paradis” vienību (3-5, #5) ar rezultātu 62:57 (15:22, 13:8, 18:14, 16:13). Viešņas precīzāk uzbruka no spēles (23/58 pret 21/58) un piespieda pretinieces 26 reizes kļūdīties. Arī pirmajā aplī Marijampoles basketbolistes izrādījās labākas, tādējādi savstarpējās spēlēs nodrošinot sev labvēlīgo 2-0.

Sabīne Dukāte kļuva par otro rezultatīvāko spēlētāju viešņu sastāvā, 28:29 minūtēs guva 11 punktus (2p 4/11, 3p 0/2, 1p 3/4), izcīnīja četras bumbas zem groziem, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, izprovocēja četras piezīmes, piecas reizes kļūdījās, pārķēra vienu bumbu un nopelnīja lietderības koeficientu 2.

Šauļu “Rūta-Universitetas” (0-8, #8) nespēja pārtraukt zaudējumu sēriju, izbraukumā piedzīvojot otro sagrāvi pret Klaipēdas “Fortūnu” (5-3, #4), šoreiz ar piecdesmit trīs punktu starpību – 38:91 (5:32, 15:18, 7:28, 11:13). Jau pēc trīsdesmit nospēlētām minūtēm mājinieču pārsvars sasniedza pussimts punktus – 78:27.

Ance Celmiņa spēlēja 35:41 minūti, guva četrus punktus (2p 2/11), izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, saņēma trīs personiskās piezīmes, izprovocēja divus pārkāpumus, pārķēra divas bumbas, bloķēja četrus metienus un nopelnīja otro labāko lietderības koeficientu komandā 7.

7 - Nadezhda 0-3 Sparta&K 0-1

“Kibirkštis” basketbolistes trešdien pirmajā Eirolīgas mājas spēlē pārspēja Spānijas čempiones un 2011. gada Eirolīgas uzvarētājas, Salamankas klubu “Perfumerias Avenida” ar rezultātu 81:64. Pirmajā puslaikā Viļņas komanda izrāvās vadībā ar 49:32. Ceturtās ceturtās sākumā “Avenida” samazināja starpību līdz astoņiem punktiem (66:58), bet Krastiņa atbildēja ar diviem tālmetieniem un diviem punktiem ātrajā uzbrukumā, nodrošinot uzvaras izrāvienu.

Krastiņa iemeta četrus no četriem tālmetieniem, 26:53 minūtēs guva 16 punktus (2p 2/5, 3p 4/4), izcīnīja četras atlēkušās bumbas aizsardzībā, izdarīja trīs rezultatīvas piespēles, vienu reizi kļūdījās, pārķēra divas bumbas, saņēma vienu personisko piezīmi, izprovocēja vienu pārkāpumu un ieguva +/- rādītāju 11.

Par trešās nedēļas vērtīgāko spēlētāju tika atzīta Horvātijas kluba “Novi Zagreb” un Serbijas valstsvienības aizsardze Milica Daboviča. Izbraukumā piedzīvojot zaudējumu pret Polijas čempionēm “CCC Polkowice” (53:62), viņa guva 22 punktus un savāca astoņas bumbas zem groziem.