04.01.2014. 13:12
Latvijas basketbolistes janvāra pirmās nedēļas nogalē atsāka cīņas nacionālajos čempionātos. Ieva Krastiņa sasniedza sezonas rekordu pārķertajās bumbās, turklāt Lietuvā līdzīgs veikums nevienai spēlētajai nebija izdevies vairāk nekā trīs gadu garumā.

Viļņas “Kibirkštis” (14-1, #2) piektdien savā laukumā sagrāva “Jaunieji talentai” vienību (3-12, #7) ar rezultātu 93:40 (17:13, 25:12, 26:6, 25:9). Mājinieču parsvars īpaši izpaudās otrajā puslaikā, kuru “dzirksteles” uzvarēja ar 51:15.

Ieva Krastiņa pirmo reizi sezonā izcēlās ar “double-double”. Aizsardze 24:20 minūtēs guva 15 punktus (2p 5/8, 3p 1/4, 1p 2/2), pārķēra 10 bumbas, izdarīja piecas rezultatīvas piespēles, savāca trīs atlēkušās bumbas, vienu reizi kļūdījās, saņēma vienu personisko piezīmi, izprovocēja divus pārkāpumus, ieguva +/- rādītāju 50 un nopelnīja labāko lietderības koeficientu 50.

Desmit pārķertas bumbas ir sezonas rekords Lietuvas čempionātā. Tuvākā sekotāja Justina Kraujunaite no “Jaunieji talentai” spēlē pret Utenu pārtvēra astoņas pretinieču piespēles, bet četrām spēlētājām vienā reizē izdevies pārķert septiņas bumbas. Krastiņa iepriekšējās LMKL spēlēs trīs reizes bija pārķērusi pa četrām bumbām.

Iepriekšējo reizi 10 bumbas vienā spēlē pārķēra Šauļu “Rūta” spēlētāja Sandra Baliutavičiūte. Viņa to paveica 2010. gada 22. oktobrī Viļņā, taču komanda izbraukumā atzina Mikolas Romera Universitātes pārākumu.