19.10.2017. 20:43

TTT: Pedija, Krastiņa, Baško-Melnbārde, Malota, Stjuarte

Rīdziniecēm izdevās labs spēles sākums. Šeja Pedija apspēlēja pretinieces viens pret vienu, izkārtoja sev labas pozīcijas un iemeta tālmetienu – 7:2. Viņas partnerēm iejušanās spēlē prasīja vairāk laika un tikmēr iniciatīva pārgāja mājinieču rokās. Gožuvas spēlētājas agresīvi spēlēja soda laukumā, precīzi meta, izprovocēja piezīmes un panāca 11 punktu pārsvaru – 9:20. Tas nenoturējās ilgi, jo rīdzinieču cīņas spars un savāktās bumbas uzbrukumā ļāva tikt pie otrajām iespējām. Vienu no tām izmantoja Alija Malota, realizējot tālmetienu. Pēc desmit minūtēm mīnus astoņi – 14:22.

Ciešāka individuālā segšana un agresīva spēle uzbrukumā nesa augļus. Otrās ceturtdaļas ievadā mājinieces ilgi neguva punktus, kamēr Gunta Baško-Melnbārde realizēja tālmetienus. Pēc Rūtas Veideres pustālā metiena rīdzinieces ieguva trīs punktu pārsvaru – 27:24. Gožuva atbildēja ar pieciem punktiem pēc kārtas, tai skaitā trīs iemestiem soda metieniem, vēl uz brīdi pārņemot vadību – 27:29. Sekoja jauns TTT izrāviens 10:0, kuru izdaiļoja divi Alotas tālmetieni un metiens no groza apakšas pēc ātrā uzbrukuma. Rīdzinieces dominēja ātrajās pārējās, ar starta piecinieka pūlēm panākot astoņu punktu pārsvaru – 37:29. Pēdējo grozu puslaikā guva pretinieces – 37:31.

TTT bija pārsvars uzbrukuma bumbās (6-1) un tālmetienos (7/19 pret 2/7), bet pamatspēki sameta 35 no 37 punktiem. Šeja Pedija pirmajā puslaikā izcēlās ar 14 punktiem, četrām piespēlēm un četrām pārķertām bumbām. Malota trāpīja 3 no 5 tālmetieniem, pievienojot 11 punktus. Salīdzinājumam – Karolīnai Svordsai trīs punkti un septiņas atlēkušās bumbas.

Spēlei atsākoties, Gožuva divreiz pietuvojās trīs punktu attālumā (41:38), taču atgūt iniciatīvu nespēja. Šejas Pedijas individuālā meistarība un pārliecība, Guntas Baško-Melnbārdes precīzie metieni un Baibas Eglītes kameo iznāciens vispirms panāca, pēc tam atjaunoja divciparu pārsvaru. Rīdzinieces turpināja izcīnīt atlēkušās bumbas uzbrukumā, tādā veidā nopelnot arī veiksmi, piemēram, Baško-Melnbārdes no perimetra mestā bumba grozā iekrita pēc atsitiena un palēciena pret stīpu. Trešās ceturtdaļas pēdējā minūtē Rūta Veidere cīņā ar Karolīnu Svordsu saņēma dunku pa galvu un bija spiesta atstāt laukumu. Pusstundas beigās plus vienpadsmit – 61:50.

Izšķirošās ceturtdaļas ievadā visa zāle uz brīdi piecēlās kājās, atbalstot savu komandu, tomēr rīdzinieču apņēmību tas neietekmēja. TTT pārsvars turējās 10-13 punktu robežās. Trīsdesmit ceturtās minūtes beigās pārpildītajā zālē atskanēja “Viking clap”. Mājiniecēm izdevās 0:6 izrāviens, pēc Pavlakas divpunktu metiena no labā stūra pietuvojoties septiņu punktu attālumā – 67;60. Gožuvas ofensīvu pārtrauca Šejas Pedijas piespēle Ievai Krastiņai, kura lēcienā realizēja divpunktu metienu – 69:60. Nākamajā uzbrukumā Krastiņa izcīnīja atlēkušo bumbu, bet Guntas Baško-Melnbārdes tālmetiens grozā lidoja jau pēc 14 sekunžu limita beigām. Gožuvas pretuzbrukumi bija nesekmīgi, aukstasinīgā Krastiņa atjaunoja divciparu pārsvaru – 71:60.

Gožuvas basketbolistes ar neatlaidīgu cīņu atkārtoti pietuvojās – 71:64. Šeja Pedija realizēja vienu no diviem brīvmetieniem, bet Ieva Krastiņa iemeta uzvaras tālmetienu – 75:64. Palika pusotra minūte. Gožuva ātri atspēlēja divus punktus, savukārt nākamajā uzbrukumā no kreisā stūra izcēlās Jūlija Ritikova – 75:69. Pēdējā minūte bija dramatiska. TTT uzbrukums nebija sekmīgs, Gožuva guva divus punktus, bet Šeja Pedija guva kreisās potītes savainojumu. Ieva Krastiņa turēja bumbu, kamēr 9,3 sekundes pirms finālsvilpes pret viņu tika pārkāpti noteikumi. Abi brīvmetieni bija precīzi – 77:71. Spensere aizskrēja līdz groza apakšai – 77:73. Jauns noteikumu pārkāpums 1,7 sekundes līdz finālsvilpei. Gunta Baško-Melnbārde nekļūdījās – 79:73.

Gorzow – TTT Rīga 73:79 (22:14, 9;23, 19:24, 23:18)Gorzow: Spensere 20 (6rp, 8kļ.), Mišeka 12, Ritikova 9, Pavlaka 9, Svordsa 9 (14ab, 6rp), Sajtauera 8 , Javorska 6, Prezeļa, Dondersa, Steļmaha.TTT: Pedija 22 (4ab, 6rp, 4pb), Baško-Melnbārde 15, Malota 13 (7ab), Krastiņa 12 (6ab), Stjuarte 11 (9ab), Eglīte 4, Veidere 2, Krēsliņa; Eibele, Rozentāle.Tiesneši: Haydn Jones (Lielbritānija), Jonas Bille (Dānija), Valentin Oliot (Francija).Komisārs Kestutis Skerys (Lietuva).

Metieni no spēles: 30/61 vs 29/712p: 26/49 vs 18/393p: 4/12 vs 11/321p: 9/10 vs 10/11AB: 39 (11/28) vs 34 (14/20)RP: 17 vs 15Kļ.: 21 vs 12PB: 7 vs 15BM: 6 vs 1Personiskās piezīmes: 17 vs 15Punkti pēc kļūdām: 12 vs 29Punkti soda laukumā: 34 vs 24Otrās iespējas punkti: 11 vs 15Punkti ātrajos izrāvienos: 12 vs 17Starta piecinieki: 58 vs 73Rezerves: 15 vs 6