07.03.2015. 18:29
"TTT Rīga" basketbolistes Latvijas-Igaunijas līgas regulāro sezonu pabeidza ar 20 uzvarām. Sestdien, 7. martā, rīdzinieces savā laukumā uzvarēja SK "Cēsis" (17-4) ar rezultātu89:62. Latvijas-Igaunijas līgas "Sešu fināls" notiks 20.-22. martā Olimpiskajā sporta centrā.

Pirms spēles Kārlis Strēlis apbalvoja 2014. gada Basketbola balvas ieguvēju senioru grupā Loritu Saušu. Otro reizi sezonā mēneša vērtīgākās spēlētājas balvu saņēma SK “Cēsis” spēka uzbrucēja Sabīne Niedola.

TTT Rīga: Eibele, Krastiņa, Krēsliņa, Veidere, KūlīteSK Cēsis: I. Jākobsone, Silarāja, Z. Jākobsone, Niedola, Šurkusa

TTT cīņu sāka ātrāk un asāk. Rūta Veidere pirmā tika līdz Cēsu groza apakšai, Ieva Krastiņa iemeta pirmo tālmetienu, savukārt Ieva Kūlīte guva punktus gan iekšā, gan ārpusē soda laukumam – 9:4. Nākamajās minūtēs Cēsu aizsardzību garāmgājienos uzlauza Kate Krēsliņa, bet Anda Eibele septītajā minūtē panāca lielāko pārsvaru – 24:8. Ceturtdaļas pēdējās trīs minūtēs TTT uzbrukums nomierinājās, kamēr Cēsu rindās pirmo punktu pēc desmit minūšu pauzes guva Aija Brumermane.

Pirmās ceturtdaļas beigās un otrās sākumā Cēsīm izdevās 0:6 izrāviens, kura beigās Uģa Viļuma komanda pietuvojās deviņu punktu attālumā – 26:17. Trīspadsmitajā minūtē sekoja tālmetienu festivāls. Dignas Strautmanes raidītā bumba atsitās pret stīpu, palēkāja un ievēlās grozā. Līgas Šurkusas un Ievas Krastiņas metieni mērķi sasniedza perfekti – 32:20. Nākamajos uzbrukumos soda laukumā lieliski nospēlēja Rūta Veidere, bet puslaika beigās kārtīgu perimetra apšaudi sarīkoja Ieva Krastiņa, Kitija Laksa un Kate Krēsliņa – 51:22. Iepriekšējā tikšanās reizē decembrī TTT tikpat punktu neguva visā spēlē...

Pirmajam puslaiku punktu pielika Šurkusas tālmetiens un Anetes Ozolas atņemtā bumba Laksai tādējādi Cēsis nākamās 20 minūtes sāka ar mīnus divdesmit seši – 51:25. Šurkusas trīspunktnieks atklāja arī otro puslaiku, taču nekavējoties identiski atbildēja Anda Eibele – 54:28. Māsas Ilze un Zane Jākobsone iemeta brīvos metienus, vairākkārt samazinot starpību līdz 22 punktiem (56:34 un 58:36). TTT aizsardzes nenoskatījās uz notikušo no malas. Krastiņa divreiz izsita bumbu pretiniecēm un aizskrēja ātrajos uzbrukumos, bet Krēsliņa iemeta divus tālmetienus. Groza apakšā viņām pievienojās Ance Celmiņa, kamēr Laura Puriņa pirmos punktus papildināja ar bloķētu metienu – 70:43. Līdz pusstundas beigām spēlē iesaistījās visas spēlētājas, bet Anete Ozola savainoja labo kāju.

Pēdējās desmit minūtēs cīņa kļuva mierīgāka. Digna Strautmane TTT labā guva astoņus punktus pēc kārtas, tai skaitā iemeta divus tālmetienus. Turpinājumā trīspunktnieku iemeta arī Kitija Štolce. Rīdzinieces kontrolēja spēli, regulāro sezonu pabeidzot ar 20 uzvarām.