04.03.2012. 21:22
Guntas Baško-Melnbārdes pārstāvētais Kurskas sieviešu basketbola klubs "Dinamo" (bilance 12-4, #3) svētdien, 4. martā, Krievijas Premjerlīgas mājas spēlē pēdējās minūtēs atspēlēja sešu punktu deficītu un uzvarēja Novosibirskas "Dinamo-GUVD" (2-14, #9) ar rezultātu 69:68.

Nedēļas vidū “Dinamo” nopelnīja ceļazīmi uz Eiropas kausa finālu, kur 15. un 22. martā tiksies ar Turcijas klubu “Kayseri”.

Kārtējā Krievijas čempionāta spēlē kluba galvenais treneris Alfrēds Vainausks piešķīra atpūtu Mišelai Snovai un Guntai Baško-Melnbārdei, tāpēc cīņā ar Novosibirsku laukumā devās tikai divas viesspēlētājas – Aušra Bimbaite un Temeka Džonsone.

Dažas minūtes pirms spēles beigām Kurska nonāca iedzinēju lomā ar 58:64, taču komanda spēja atspēlēties un, pateicoties 11:4 izrāvienam, izcīnīja uzvaru ar viena punkta pārsvaru. Viešņām nepalīdzēja pat Ksenijas Kolosovskas pēdējā sekundē realizētais tālmetiens.

Anna Petrakova uzvarētāju labā guva 21 punktu un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas. Džonsones un Bimbaites rēķinos attiecīgi 18 un 11 punkti.

Nākamajā nedēļā “Dinamo” dosies uz Jekaterinburgu, lai 7. un 8. martā startētu Krievijas kausa izcīņā. Pusfinālā jāspēlē ar UGMK, bet otrajā pārī sacentīsies Maskavas apgabala “Sparta&K” pret Orenburgas “Nadeždu”.

Pēc viesošanās Urālos komanda brauks uz Vidnoji, lai 11. martā spēlētu ar “Sparta&K”. Tālāk gaida ceļojums uz Turciju.

“TTT Rīga” saspēles vadītāja Ieva Krastiņa ir iekļauta Baltijas Sieviešu basketbola līgas (BWBL) februāra simboliskajā piecniekā.

Pirmajās trīs pusfinālturnīra spēlēs aizsardze vidēji guva 23 punktus, izcīnīja 3,3 atlēkušās bumbas, izdarīja 5,7 rezultatīvas piespēles un nopelnīja lietderības koeficientu 21,6.

Vēl piecniekā iekļauta Minskas “Horizont” aizsardze Nataļja Anufrijenka, “Minsk 2006” uzbrucēja Olga Isceļecova, Kijevas “Tim-Scuf” uzbrucēja Kristina Macko un Grodņas “Olimpia” centra spēlētāja Ļubova Aļoškina. Pēdējā nopelnījusi MVP balvu, divās spēlēs vidēji savācot 16,5 punktus, izcīnot 12,5 atlēkušās bumbas, izdalot 2,5 piespēles un iegūstot lietderības koeficientu 29,5.

“TTT Rīga” nākamā spēle Baltijas līgā paredzēta trešdien, 7. martā, plkst. 19:30, Olimpiskajā sporta centrā sacenšoties ar Klaipēdas “Lemminkainen”.

“Famila Schio” (bilance 15-4, #2) svētdien izbraukumā pagarinājumā zaudēja “Le Mura Lucca” komandai (12-7, #5) ar rezultātu 80:81 (18:20, 11:14, 10:14, 23:14, 18:19).

Aija Brumermane 8 minūšu laikā izdarīja 1 metienu (2p 0/1), izcīnīja 4 atlēkušās bumbas (tai skaitā 3 uzbrukumā), bloķēja 1 pretinieces metienu, izprovocēja 1 pārkāpumu un nopelnīja lietderības koeficientu 5.

Spēlē nepiedalījās Šerila Forda. Par rezultatīvāko spēlētāju viešņu rindās ar 27 punktiem kļuva Līrona Koena (2p 6/8, 3p 3/3, 1p 6/8). Laura Mači guva 19 punktus, bet Rafaellas Maskadri rēķinā 16 punkti.

Mājinieču sastāvā Kortnija Vilisa izcēlās ar 30 punktiem, Marijai Andradei pievienojot vēl 26 punktus.

Kopvērtējuma pirmajā vietā ir atgriezusies “Cras Basket Taranto” vienība (17-2), kurai pievienojusies centra spēlētāja Zenta Meļņika. Pirms divarpus gadiem Meļņika pārstāvēja Latvijas U18 valstsvienību, Eiropas čempionātā Sēdertēljē, Zviedrijā, ierindojoties septītajā vietā.

Itālijas A2 līgas Ziemeļu grupā Viktorijas Nazarovas pārstāvētā "Lissone Interni" (6-14) izbraukumā ar 71:56 (21:14, 14:15, 14:13, 22:14) pārspēja "A.T.S. Virtus" (8-13). Nazarova spēli sāka no rezervistu soliņa, spēlēja 28 minūtes, kuru laikā guva astoņus punktus (2pt. 3/5, 1pt. 2/2), izcīnīja divas atlēkušās bumbas (abas izcīnītas aizsardzībā), nopelnīja divas personīgās piezīmes, lietderības koeficients 9.

Dienvidu grupā Zanes Eglītes pārstāvētā "Sogeit" (14-6) ar 68:72 (19:19, 17:16, 13:19, 19:18) piedzīvoja zaudējumu spēlē pret "Termocarispe" (16-3). Eglīte spēli sāka sākumsastāvā, spēlēja 30 minūtes, punktus neguva (3pt. 0/1, 2pt. 0/2), izcīnīja sešas atlēkušās bumbas (četras no tām izcīnītas aizsardzībā), lietderības koeficients -3.

Spānijas LF2 līgā uzvaru izbraukumā izcīnījusi Zanes Jākobsones pārstāvētā "C.B. Arxil" (7-11), kas ar 61:42 (22:12, 8:8, 17:9, 14:13) pieveica "Aros Leon" (5-13). Jākobsone spēli sāka sākumsastāvā, spēlēja 34 minūtes (ilgākais spēles laiks komandā), guva 12 punktus (3pt. 1/1, 2pt. 2/9, 1pt. 5/6), izcīnīja desmit atlēkušās bumbas (septiņas no tām izcīnītas aizsardzībā), divas reizes rezultatīvi piespēlēja, nopelnīja divas personīgās piezīmes, lietderības koeficients 14 (labākais rādītājs komandā).

Ditas Liepkalnes pārstāvētā "Thetrend Social Cortegada" (14-4) savā laukumā ar 73:66 (20:11, 17:22, 22:21, 14:12) uzvarēja "Pabellon Ourense" (7-11). Liepkalne laukumā devās sākumsastāvā, spēlēja vairāk nekā 31 minūti, guva divus punktus (3pt. 0/3, 2pt. 1/4), izcīnīja sešas atlēkušās bumbas (piecas no tām izcīnītas aizsardzībā), nopelnīja divas personīgās piezīmes, lietderības koeficients -2.

Aijas Veikšānes pārstāvētā "Guadalajara" (0-17) savā laukumā ar 55:67 (13:11, 14:20, 18:10, 10:26) piekāpās "Universidad de Valladolid". Veikšāne spēli sāka sākumsastāvā, laukumā pavadīja vairāk kā 28 minūtes, kuru laikā guva četrus punktus (3pt. 0/1, 2pt. 0/2, 1pt. 4/4), izcīnīja trīs atlēkušās bumbas (divas no tām izcīnītas uzbrukumā), nopelnīja piecas personīgās piezīmes, lietderības koeficients 3.

Izmantotie resursi:Baloncesto FEB - Federacion Española de...| legabasketfemminile.it | Home | Lega Basket...Российская Федерация Баскетбола