02.11.2013. 21:31
Latvijas basketbolistes sestdien, 2. novembrī, tikās Lietuvas un Vidus Eiropas līgas spēlēs, kā arī aizvadīja kārtējās cīņas Spānijas, Francijas un Polijas čempionātos. Ieva Krastiņa kļuva par vērtīgāko spēlētāju Lietuvas līdervienību cīņā, savukārt Liene Jansone laukumā atgriezās pēc nedēļas pārtraukuma.

Krakovas “Wisla Can-Pack” (8-0, #1) izbraukumā valsts ziemeļrietumos uzvarēja Ščecinas klubu “King Wilki Morskie Szczecin” (4-4, #5) ar rezultātu 77:56 (18:8, 20:18, 22:15, 17:16). Štefana Sviteka komanda uzvarēja visās ceturtdaļās, turklāt dominēja cīņā par atlēkušajām bumbām uzbrukumā (14-2).

Zane Tamane 20:51 minūtē guva sešus punktus (2p 3/6), izcīnīja septiņas bumbas zem groziem, izdarīja piecas rezultatīvas piespēles, saņēma divas personiskās piezīmes, divas reizes kļūdījās, bloķēja vienu metienu, ieguva +/- rādītāju 20 un nopelnīja otro labāko lietderības koeficientu 14.

Nākamnedēļ “Baltā zvaigzne” sāks Eirolīgas kampaņu.

Viļņas “Kibirkštis” (4-0, #1) čempionāta līderu divkaujā sagādāja pirmo zaudējumu Marijampoles “Sūduva” komandai (3-1, #2), mājas spēlē pieveicot sāncenses ar rezultātu 62:60 (16:10, 8:14, 16:23, 22:13).

Ceturtās ceturtdaļas sākumā viešņas panāca deviņu punktu pārsvaru – 42:51. Pakaļdzīšanās laikā Ieva Krastiņa iemeta tālmetienu (45:51), bet trīsdesmit septītajā minūtē ar divpunktnieku samazināja starpību līdz minimumam – 57:58. Nepilnas divas minūtes vēlāk “Kibirkštis” ieguva vadību, pateicoties Rimas Valentienes tālmetienam, savukārt astoņas sekundes pirms pamatlaika beigām abus soda metienus realizēja Lina Pikčūte.

Aizsardze Ieva Krastiņa kļuva par vērtīgāko spēlētāju “Kibirkštis” sastāvā, 29:23 minūtēs guva 12 punktus (2p 3/3, 3p 2/3), izcīnīja divas atlēkušās bumbas, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, saņēma četras personiskās piezīmes, pārķēra četras bumbas, ieguva labāko +/- rādītāju 5 un nopelnīja lietderības koeficientu 18.

Sabīne Dukāte piektdienas vakara treniņā izmežģīja potīti un spēlē nepiedalījās. Savainojums nav smags un tuvākajā laikā spēlētāja atgriezīsies ierindā.

Ungārijas klubs “Aluinvent DVTK Miškolc” (4-4) savā laukumā pārspēja “Rucon Spišska Nova Ves” komandu (2-6) ar rezultātu 80:69 (18:21, 16:14, 22:20, 24:14). Mājinieces daudz labāk uzbruka perimetra iekšienē, tādā ceļā savācot 68 punktus, kamēr viešņām nācās samierināties ar 42 punktiem. Slovākijas komandai nepalīdzēja deviņi iemestie tālmetieni.

Liene Jansone savainojumu dēļ (ceļa bojājums) izlaida iepriekšējo spēli pret MEL čempionēm “Good Angels Košice”, savukārt sestdien atgriezās laukumā ar uzvaru. Spēka uzbrucēja 30:51 minūtē guva divus punktus (2p 1/5, 3p 0/1), izcīnīja četras bumbas zem groziem, saņēma divas personiskās piezīmes un ieguva otro labāko +/- rādītāju 12.

Viešņu centra spēlētāja Līga Šurkusa 21:54 minūtēs atzīmējās ar trīs punktiem (2p 0/2, 3p 0/1, 1p 3/4), piecām izcīnītām bumbām, vienu piespēli, piecām kļūdām, trīs personiskajām piezīmēm un diviem izprovocētiem pārkāpumiem. Amerikāņu uzbrūkošā aizsardze Samanta Vitkomba (Samantha Whitcomb) iemeta 4 no 10 tālmetieniem un guva 26 punktus.

Izmantotie resursi:Basket Liga KobietLMKLMiddle European League

Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija Saules 110-45, Ventspils, LV-3601