26.05.2013. 15:37

Otro gadu pēc kārtas par Latvijas Virslīgas čempioniem kļuva "SK Latgols" handbolisti, kas piektajā finālsērijas mačā ar 31:22 (11:9) Ludzā pieveica Dobeles "Tenax", triumfējot sērijā ar 3-2.

Finālsēriju ar "SK Latgols" uzvaru pirms divām nedēļām iesākās Ludzā. Pēc tam divus panākumus savā laukumā svinēja "Tenax", panākot 2-1. Vakardien duelis ar mājinieku uzvaru turpinājās Ludzā, panākot sērijā izlīdzinājumu 2-2.

Šīsdienas mačā "Tenax" sastāvu papildināja iepriekš diskvalificētais Gints Grandbergs, kurš aizstāja savainoto saspēles vadītāju Renāru Kozlovski.

Tāpat kā dienu iepriekš arī piekto spēli veiksmīgāk iesāka "Tenax" handbolisti, izvirzoties vadībā ar 5:2. Pēc diviem Austra Tuminska precīzajiem metieniem "SK Latgols" rezultātu astotajā minūtē samazināja līdz minimumam (4:5), taču pēc tam ilgāku laiku tas iesala. Par to, demonstrējot neticamu sniegumu, parūpējās abu komandu vārtsargi - Gatis Kozlovs (Latgols) un Ivars Lācis (Tenax).

Klusumu pēc gandrīz desmit minūtēm pārtrauca Tuminskis, kurš, realizējot savu nopelnīto 7 metru soda metienu, rezultātu izlīdzināja - 5:5. Mājinieku vārtsargam Kozlovam savus vārtus neieņemtus izdevās nosargāt gandrīz 15 (!) minūtes, kad "Tenax" labā vārtus guva Nils Kreicbergs (6:6).

Spēles groži nu jau bija nonākuši laukuma saimnieku īpašumā. Dobelnieki pieļāva vairākas kļūdas, bet pēc Kaspara Lisovska un Austra Tuminska metieniem "SK Latgols" panāca jau paši trīs vārtu pārsvaru (11:8). Vienus vārtus "Tenax" labā guva Ansis Bilkštis, uzstādot puslaika rezultātu - 11:9.

Pēc pārtraukuma "SK Latgols" turpināja iesākto. Ar Gati Kozlovu vārtos, kā arī Kasparu Lisovskis un Austri Tuminski uzbrukumā mājinieki astotajā minūtē panāca jau četru vārtu pārsvaru (17:13).

"Tenax" pieprasīja minūtes pārtraukumu, taču pēc tā nekas būtiski laukumā nemainījās un "Sk Latgols" iepriekš pieminētais supertrio turpināja iesākto un puslaika vidū jau Rancāns panāca +6 (22:16). Un atkal Dobele pieprasīja minūti...

Lai kā centās viesu spēlētāji Grandbergs, Krastiņš un Arājs, tomēr nekas nelīdzēja apturēt Ludzas ātrvilcienu, kas turpināja tuvoties otrajam valsts čempiontitulam. Dobelnieki spēlēja pārāk individuāli, vietā bija "SK Latgols" vārtsargs Gatis Kozlovs, bet uzbrukumā mājinieki turpināja gūt vārtus un, skatītājiem stāvot kājās, izcīnīja pelnītu uzvaru mačā ar 31:22 un sērijā 3-2.