03.07.2014. 18:10
Latviešu šķēpmetējs, Pekinas olimpisko spēļu vicečempions Ainārs Kovals sarunā ar Sportacentrs.com atzīst, ka pašlaik viņu nomoka savainojumi, tomēr tas nemazina viņa apņēmību startēt augusta vidū gaidāmajā Eiropas čempionātā.

Kovals pirms šīs sezonas pieņēma lēmumu aiziet no ilggadējās treneres Valentīnas Eidukas, tā vietā trenējoties kopā ar diska metēju Oskaru Vaisjūnu. "Garš stāsts, neesmu pārliecināts, vai tas ir publicējams, taču dzīvē pienāk brīdis, kad ir vajadzīgas pārmaiņas," skaidro Ainārs.

32 gadus veco šķēpmetēju pašlaik nomoka veselības problēmas. Vaicāts par to, vai par sevi atgādina vecās traumas vai radušās jaunas, Kovals atjoko, ka tagad viss esot jauns. "Ahilleja cīpslas plīsums, plecs, mugura... Tas pamatīgi "gāž ārā" no treniņu ritma."

Otrdien šķēpmetējam Igaunijas pilsētā Vīlanē pirmoreiz šosezon izdevās aizmest tālāk par 80 metriem (80,31). Šāds rezultāts jau vieš cerību, tomēr Ainārs piebilst, ka tas šajās sacensībās viņam bijis pirmais un pēdējais metiens. "Ar to arī mači bija beigušies. Laiks bija vēss un sāka sāpēt Ahilleja cīpslas. Ņemot vērā, ka ar rezultātu biju apmierināts, nolēmu sevi pietaupīt. Negribēju sevi iznīcināt."

Līdz Eiropas čempionātam, kas no 12. līdz 17. augustam risināsies Šveices pilsētā Cīrihē, Kovals iecerējis startēt Prezidenta balvas izcīņā Valmierā (18. un 19. jūlijs) un Latvijas čempionātā (1. un 2. augusts), tomēr sportists piebilst, ka veselības likstu dēļ viņa nākamos startus ir grūti prognozēt.

"Gribēju piedalīties arī Jāņa Lūša kausu izcīņā, kas pirms nedēļas notika Jelgavā, taču pēc iesildīšanās nolēmu nestartēt. Sākās sāpes, visu vilka kopā. Jutu - ja izpildīšu kaut vienu metienu sacensību režīmā, kaut ko sevi izšķaidīšu," atceras sportists.

"Eiropas čempionātu esmu sev izvirzījis kā sezonas galvenās sacensības. Vēl līdz tam gan obligāti jāstartē Latvijas čempionātā, taču esmu apņēmības pilns - cik varēšu, tik sagatavošos," piebilst Kovals.MonAuto Carting, sporta klubs Skrīveri, Vēja 5, Skrīveru n., LV-5125
Lucenko Jekaterina Lucenko JekaterinaAerobika, Aerobika ūdenī
FTA
Reģistrēties