15.06.2012. 21:34
Pekinas olimpisko spēļu vicečempions Ainārs Kovals piektdien izpildīja Londonas Olimpiādes A normatīvu šķēpmešanā, vēsta Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS).

Jāņa Lūša kausu izcīņā Kovals pēdējā mēģinājumā šķēpu raidīja 83,89 metrus tālu, normatīvu apsteidzot par nepilniem diviem metriem un sasniedzot savu tālāko rezultātu kopš 2008. gada. Tagad viņš pakāpies uz 12. vietu arī šī gada pasaules šķēpmetēju rangā.

Līdz šim A normatīvus bija izpildījuši arī Atēnu olimpisko spēļu vicečempions Vadims Vasiļevskis un pasaules junioru rekordists Zigismunds Sirmais. No vienas valsts ar A normatīvu Olimpiādē varēs startēt trīs sportisti, bet uz kvalificēšanos joprojām cer arī pieredzējušais Ēriks Rags un Ansis Brūns.

Aizvadītajās sacensībās otro vietu ar 75,75 metriem izcīnīja Rolands Štrobinders, bet trešais ar 75,29 metriem palika Sirmais.

Tikmēr sieviešu konkurencē uzvaru ar 60,70 metriem izcīnīja Sinta Ozoliņa-Kovala, sasniedzot jaunu personisko rekordu, Tomēr līdz olimpisko spēļu A normatīvam viņai joprojām pietrūkst 30 centimetru.

Otro vietu sacensībās ar 56,88 metriem izcīnīja lietuviete Indra Jakubīte, kurai 12 centimetrus zaudēja Latvijas rekordiste Madara Palameika, bet vēl par 26 centimetriem tuvāk meta vēl viena Olimpiādes kārotāja Līna Mūze.

Sieviešu konkurencē pašlaik olimpiskais A normatīvs ir vienīgi Palameikai.