02.12.2017. 19:06

Kārtas agrajā spēlē ''Chelsea'' uzveica Ņūkāslas ''United'' (3:1). Čempione spēli sāka vāji un ielaida pirmā 12. minūtē. Vārtsargs Tibo Kurtuā neveiksmīgi tika galā ar tuvu ''Watford'' uzbrucēja Džeikoba Mērfija sitienu, bumbai atlidojot tieši priekšā Dvaitam Geilam, kurš izmantoja vieglu izdevību. Pēc tā gan pilnīgu mača kontroli pārņēma ''Chelsea''. 21. minūtē beļģu superzvaigzne Edens Azārs neattaisnojami brīvs pretinieku soda laukumā sasniedza bumbu, ko trieca garām vārtsargam - 1:1.

Drīz pēc tam ''Chelsea'' pārņēma arī vadību, kad pēc izcila Viktora Mouzesa centrējuma vārtos sita jaunpienācējs Alvaro Morata (2:1). Spāņa devītie vārti Anglijas Premjerlīgā, piektie ar galvu. Otrā puslaika vidū Mouzess ieskrēja ''Watford'' soda laukumā un nopelnīja 11 metru soda sitienu. To devās izpildīt Azārs, sitot precīzi panenka stilā - 3:1. Kopš abiem zaudējumiem pret ''Crystal Palace'' (1:2) un Mančestras ''City'' (0:1) ''Chelsea'' ir bez zaudējumiem līgā, uzvarot sešās no septiņām spēlēm. Tik veiksmīga gan nav bijusi Ņūkāslas vienība, kas pēdējās desmit spēlēs uzvarējusi tikai vienu spēli.

''Tottenham Hotspur'' devās pie ''Watford''. Londonieši nebija uzvarējuši trīs spēlēs līgā pēc kārtas, pietam pēdējās divās pret pretiniekiem, kuri ''Spurs'' līmeņa komandai ir jāpieveic (1:2 pret Lesteru un 1:1 pret WBA). Sezona kā pa viļņiem arī Vatfordas klubam. ''Watford'' iesāka līgā ar četrām nezaudētām spēlēm pēc kārtas, tad tika iznīcināta pret Mančestras ''City'' (0:6), bet atguvās un nākamajās trīs spēlēs divas uzvaras un viens neizšķirts. Divas uzvaras sešos mačos vēlāk un ''Watford'' atrodas augstajā astotajā pozīcijā.

Jau ceturto spēli pēc kārtas ''Tottenham'' ielaida pirmā - mājinieku aizsargs Kristians Kabasele pēc Toma Kleverlija izpildītā centrējuma sita mērķī ar galvu - 1:0. Desmit minūtes vēlāk lielisku piespēli ''Watford'' soda laukumā nogādāja Eriks Daiers, bet Dele Ali nespēja tikt līdz bumbai. Tomēr tikai pēc brīža ''Tottenham'' izdevās gūt vārtus - 1:1. Bumbu tieši vārtu priekšā Hjunminam Sonam nogādāja Kristians Eriksens. Pēdējās pirmā puslaika minūtēs divas bīstamas piespēles Harijam Keinam izdarīja Kīrens Tripiērs, pirmajā reizē aizsargs bumbu nogādāja par spēcīgu, bet otrajā pretinieku vārtsargs Eurulu Gomess veiksmīgi izskrēja pretī angļu uzbrucējam.

Neilgi pēc pārtraukuma viesu situācija tika pilnībā pasliktināta, jo kluba dārgais pirkums Davinsons Sančess nopelnīja savu pirmo sarkano kartīti jaunās komandas rindās un pameta laukumu. 64. minūtē ''Watford'' varēja izmantot viena vīra pārākumu, bet Abdulaji Dukurē trāpīja pa vārtu stabu. Atlikušo maču ''Tottenham'' spēlēja kā otrais numurs, kontrolējot bumbu mazāk nekā 40%, un veiksmīgi saglabāja vienu punktu.

Tikmēr fantastiskā formā iegājusī ''Liverpool'' sagrāva līgas debitanti ''Brighton'' (5:1). Pirmos divus vārtus liverpūlieši guva ar 79 sekunžu intervālu. Vispirms Filips Koutinju ar stūra sitienu teicami atrada Emre Džanu, kurš pilnībā pārspēja sedzēju un ar galvu atklāja rezultātu - 1:0. Uzreiz pēc tam veiksmīgu uzbrukumu sāka, iespējams, Anglijas karstākais spēlētājs Mohameds Salāhs, viņš no vidusdaļas izdarīja piespēli flangā Koutinju, kurš strauji atrada soda laukuma otrajā pusē esošo Robertu Firminu, brazīlietim sitot vārtos - 2:0.

Otrā puslaika sākumā bijušais ''Hoffenheim'' uzbrucējs izcēlās vēlreiz, kad pēc Salāha piespēles neapturami šāva tīklā - 3:0. Trīs vārtu vadībā ''Liverpool'' bija tikai īsu brīdi, jo uzreiz pēc tam nopelnīja 11 metru soda sitienu uz saviem vārtiem, kas arī tika izpildīts - 3:1.

Lai arī ''Brighton'' parādījās minimāla iespēja uz atspēlēšanos, tas nenotika un spēles beigās ar diviem vārtiem ''Liverpool'' noslēdza maču - 5:1. Ceturtos ar zemu brīvsitienu guva lieliskais Koutinju. Brazīlietis bija atbildīgs arī par piektajiem, bet tos ieskaitīja kā sitienu savos vārtos, jo Lūiss Danks neveiksmīgi skāra bumbu pēdējais. Jāpiemin, ka anglis iesita savos arī pret Mančestras ''United'' pagājušonedēļ. Šī bija piektā ''Liverpool'' uzvara pēdējās sešās Premjerlīgas spēlēs, zīmīgi, ka visas ar vismaz trīs vārtu pārsvaru.

Lieliski pie ''Everton'' stūres debitējis Sems Elerdeiss, jo komanda ar rezultātu 2:0 pieveica ''Huddersfield''. Ārkārtīgi labu maču aizvadīja 20 gadus vecais pasaules U-20 čempions Dominiks Kalverts Levins, kurš pirmajā vārtu guvumā skaisti izkārtoja Gilvi Sigurdsonu, bet otros iesita pats, apbrīnojami trāpot pa augšējo tīkla daļu no iekšienes. Angļa otrie vārti Premjerlīgā šosezon.