01.10.2017. 20:33

Mājinieces Ņūkāslas ''United'' pamatsastāvā šovakar izgāja latviešu izcelsmes amerikānis Deandrē Jedlins, kuram tā bija trešā spēle kluba sastāvā šosezon. Kādreizējā ''Liverpool'' galvenā trenera Rafaela Beniteza vadītajai komandai nācās iztikt bez diviem savainotajiem spēlētājiem, bet savukārt Liverpūlei nevarēja palīdzēt viens no līderiem Adams Lalana, kā arī Natanjels Klains. Viesu komandas galvenais treneris Jirgens Klops šovakar rezervē atstāja Roberto Firmino, bet priekšroku deva trīs gadus vecākajam Danjelam Staridžam. Tāpat rezervē palika tādi vīri kā Emre Džans un Džeimss Milners

''Newcastle'': Eliots – Mankvilo, Klārks, Laseless, Jedlins – Merino (Heidens 74'), Šelvijs – Atsu, Peress (Diamē 90+1'), Ričijs – Hoselu (Geils 79')

''Liverpool'': Miņolē – Moreno, Lovrens, Matips, Gomess – Koutinju, Hendersons, Veinaldums – Manē (Solanke 74'), Staridžs (Firmino 74'), Salāhs (Oksleids-Čemberleins 84')

Spēles sākumā laba iespēja radās Liverpūlei, kad Sadio Manē ielauzās soda laukumā un piespēlēja Mohameda Salāha virzienā, taču ēģiptietis līdz bumbai neaizsniedzās un neizpildīja sitienu. Liverpūle bumbu kontrolēja vairāk un puslaika vidusdaļā sacēla vētru pie pretinieku vārtiem. Pēc centrējuma pa vārtu stabu trāpīja Džeordžinio Veinaldums, uzreiz pēc tam vārtus mēģināja gūt Dejans Lovrens, kura sistā bumba tika bloķēta, un uzbrukma noslēgumā Manē aizsita garām vārtiem no asa leņķa.

Nedaudz vēlāk augstāko klasi nodemonstrēja Liverpūles līderis Filipe Koutinju. Brazīlietis no kreisā flanga virzījās uz laukuma vidusdaļu, tika garām dažiem pretinieku spēlētājiem un izpildīja izcilu sitienu no aptuveni 25 metriem tuvajā augšējā devītniekā – 1:0. Šāds rezultāts nesaglabājās ilgi, jo pēc septiņām minūtēm viens pret vienu ar Simonu Miņolē aizskrēja Hoselu. Uzbrucējam bumbu gandrīz paspēja izsist Džoels Matips, tomēr pēc Matipa izklupiena bumba atsitās pret Hoselu kāju un ieripoja tīklā – 1:1.

Lai arī ''Newcastle'' joprojām vairāk aizsargājās, tomēr spēle bija aizraujoša. Abas komandas centās veidot ātrus uzbrukumus, bet Liverpūles izpildījumā tie bija bīstamāki. Salāhs kādā no epizodēm ieraudzīja Staridžu un ar tālu piespēli gandrīz izvirzīja angli viens pret vienu ar vārtsargu, taču piespēle bija nedaudz par spēcīgu, un bumbu fiksēja vārtsargs. Klops veica atjauninājumus priekšējā līnijā, nomainot Manē un Staridžu pret talantīgo Dominiku Solanki un Firmino.

Pēdējās piecās pamatlaika minūtēs Liverpūles sākumsastāva uzbrucēju trijotni Manē-Salāhs-Staridžs jau pilnībā aizstāja Solanke-Firmino-Čemberleins. Viesi pēdējās minūtēs ''Liverpool'' uzbruka vēl aktīvāk, taču nespēja tikt garām ''Newcastle United'' aizsardzībai un spēlēja neizšķirti 1:1. Rafaels Benitezs tādējādi atņēma punktus savam bijušajam klubam un izcīnīja svarīgu neizšķirtu.