05.02.2015. 08:45
Āfrikas Nāciju kausa izcīņas pusfinālā Kotdivuāras futbola izlase trešdien Ekvatoriālajā Gvinejā ar rezultātu 3:1 pārspēja Kongo Demokrātisko Republiku.

21. minūtē Jaja Turē izvirzīja Kotdivuāru vadībā pēc Vilfrīda Bonī rezultatīvās piespēles. Trīs minūtes vēlāk ar precīzu 11 metru soda sitienu neizšķirtu panāca Dimersi Mbokani.

41. minūtē Žervinjo pēc Bonī piespēles atguva Kotdivuārai vadību, bet 68. minūtē Seržs Wilfrīds Kanons guva uzvarētājiem trešos vārtus - 3:1.

Kotdivuāra iepriekš trīs reizes spēlējusi Āfrikas Nāciju kausa finālā. 2012. un 2006. gadā komanda zaudēja pēcspēles soda sitienos, savukārt 1992. gadā izdevās uzvarēt.

Otrs pusfināls notiks ceturtdien, kurā spēkosies Gana un Ekvatoriālā Gvineja.

Sākotnēji 30. Āfrikas Nāciju kausa izcīņas rīkošanas tiesības piederēja Marokai, taču baidoties no Ebolas vīrusa izplatības, tā atteicās rīkot turnīru iepriekš noteiktajos termiņos. Āfrikas Futbola konfederācija pieņēma Ekvatoriālās Gvinejas piedāvājumu turnīru aizvadīt pie sevis.

Āfrikas Nāciju kausa ieguvēji kļūs zināmi 8. februārī, kad notiks finālspēle.