20.01.2015. 19:54
Āfrikas Nāciju kausa izcīņas D apakšgrupas pirmajā spēlē šovakar Kotdivuāras futbolisti, spēlējot mazākumā, spēja panākt izlīdzinājumu un cīnījās neizšķirti 1:1 ar Gvinejas valstsvienību.

Mača 17. minūtē kotdivuāriešiem radās teicama iespēja atklāt spēles rezultātu, taču pēc Žervinjo sitiena no 11 metru attāluma gvinejiešu vārtsargs Nabi Jatarra skāra bumbu un tā trāpīja pa vārtu pārliktni. No Kotdivuāras valstsvienības dominēšanas nebija ne vēsts, bet 35. minūtē savu iespēju garām nepalaida Gvinejas izlase – kamēr komandas biedri jau pieprasīja 11 metru soda sitienu par pretinieka spēli ar roku, Francijas kluba „Angers” uzbrucējs Mohameds Jatarra trieca bumbu vārtos.

Otrā puslaika sākumā Gvinejas izlases vārtsargs pēc Vilfrīda Boni otro reizi mačā glāba savu komandu no vārtu zaudējuma, bet nedaudz vēlāk labu iespēju neizmantoja Jaja Turē. Mača 57. minūtē sarkano kartīti nopelnīja Žervinjo, kurš ar plaukstu iesita pa seju Nabi Keitam, turklāt jau pēc četrām minūtēm Ibrahimam Traorem bija teicama iespēja dubultot gvinejiešu pārsvaru, bet bumba trāpīja pa vārtu pārliktni.

Lai gan Kotdivuāras izlase izskatījās apjukusi, 72. minūtē tā spēja panākt neizšķirtu, kad pēc teicamas Boni piespēles soda laukumā vārtus guva Maskavas CSKA uzbrucējs Seidū Dumbija. Neilgi pēc tam labā pozīcijā nonāca arī pats Boni, taču līdz rezultatīvām sitienam netika.

Šovakar, plkst. 21.00 sāksies otra D apakšgrupas spēle, kurā laukumā izies Mali un Kamerūnas valstsvienības.

Atgādinām, ka A apakšgrupā pirmajās spēlēs mājiniece Ekvatoriālā Gvineja cīnījās neizšķirti 1:1 ar Kongo, bet Gabona ar 2:0 pārspēja Bukinafaso. B apakšgrupā Zambija nospēlēja neizšķirti 1:1 ar Kongo Demokrātisko Republiku, bet Tunisija cīnījās 1:1 ar Kaboverdi. Tikmēr C apakšgrupā Alžīrija ar 3:1 pieveica DĀR, bet Senegāla ar 2:1 uzvarēja Ganu.

Izmantotie resursi:BBC Sport