11.09.2016. 19:54
Šodienas vienīgajā Anglijas Premjerlīgas 4. spēļu kārtas mačā ''Swansea'' īsā laika sprīdī ieguva pārsvaru, taču tad Djēgu Kosta ar lielisku sitienu šķērītē panāca 2:2 un izglāba londoniešus no zaudējuma.

Itālijas futbola speciālista Antonio Kontes vadītā Londonas ''Chelsea'' sezonu iesākusi lieliski, uzvarot pilnīgi visos Premjerlīgas mačos un turnīra tabulā ieņemot otro vietu. Komandas pieteikumā šovakar tika iekļauts arī nesen iegūtais centra aizsargs Davids Luizs, kurš Londonā atgriezies pēc divu gadu pārtraukuma. ''Swansea'' šo sezonu sākusi ar vienu uzvaru un diviem zaudējumiem, kas turnīra tabulā licis ieņemt vietu Premjerlīgas otrajā desmitā.

Swansea: Fabiaņskis – Kingslijs, Arnats, Fernandess – Teilors (Borovs 38'), Sungs, Korks, Fers, Noutons – Sīgurdsons (Rendžels 89'), Jorente

Chelsea: Kurtuā – Aspiliketa, Terijs, Keihils, Ivanovičs – Kantē – Azārs, Matičs (Fabregass 76'), Oskars (Bačuajī 88'), Viljāns (Mozess 77') – Košta

Pirmajās minūtēs bija vērojams atklāts futbols. Abas vienības nekautrējās uzbrukt, taču jāatzīst, ka ''Chelsea'' ar uzbrukumiem sekmējās labāk. Divas bīstamas epizodes līdzīgā stilā izveidoja Viljans, kurš, spēcīgi sita no labā flanga, taču abas reizes glāba ''Swansea'' vārtsargs. Nedaudz vēlāk ''Chelsea'' uzbrukumā teicami nospēlēja Oskars, kurš spēlētāju burzmā labi pieturēja bumbu un to precīzi pa mazu spraugu nogādāja Djēgu Kostam, kurš ar pirmo pieskārienu raidīja to vārtos – 0:1.

Londonieši arī turpinājumā bumbu kontrolēja vairāk, spēlēja tehniski un veidoja skaistas izspēles, savukārt mājinieki daudz centrēja uzbrucējiem un meklēja laimi pretuzbrukumos. Kādā no epizodēm bīstami pa vārtiem uzsita Islandes izlases līderis Gilvi Sīgurdsons, kurš bumbu raidīja nedaudz garām Tibo Kurtuā sargātajiem vārtiem. Mājinieki epizodiski izmantoja arī aktīvu presingu, taču tas nesagādāja problēmas londoniešiem. Puslaika izskaņā fantastisku izdevību izniekoja Kosta, kurš pēc stūra sitiena bumbu sita garām vārtiem no apmēram divu metru attāluma, taču izskatījās, ka spānis šajā epizodē nemaz negaidīja, ka bumba nokļūs pie viņa.

Otrais puslaiks sākās ar ātru Londonas komandas uzbrukumu. Kārtējo reizi lieliski nospēlēja Viljans, bīstami sitot pa vārtiem, tomēr ātri reaģēja Azārs, kurš mēģināja bumbu pāradresēt tīklā, taču viņam tas neizdevās. Spēle kļuva ātrāka un vēl dažos vētrainos uzbrukumos aizskrēja ''Chelsea''. Atbildi parādā nepalika mājinieki – sekoja pretuzbrukums, kad Sīgurdsonu pazaudēja Londonas centra aizsargi un viņš aizskrēja viens pret vienu ar Kurtuā, taču vārtsargs, saprazdams, ka islandieti nenoķers, notrieca viņu no kājām un izpelnījās pendeli uz saviem vārtiem. Pie 11 metru sitiena atzīmes stājās pats Sīgurdsons un aukstasinīgi sita bumbu vārtu vidusdaļā – 1:1.

Ar to vēl nekas nebeidzās. Atkal negatīvā nozīmē izcēlās londoniešu centra aizsargi, kad pēc Terija piespēles ļoti rupju kļūdu pieļāva Gerijs Keihils, kurš bērnišķīgi pazaudēja bumbu un viņam to nozaga Lerojs Fers, kurš nokļuva vienatnē pret vārtsargu un laimīgi trāpīja bumbu vārtos, īsā laikā panākot pārsvaru mačā – 2:1! Antonio Kontes apjukusī sejas izteiksme izteica visu, taču viesi neapjuka un bez vilcināšanās devās uzbrukumos. Sekoja kārtējā ''Chelsea'' izdevība, kad pretinieku spēlētāju nomānīja Broņislavs Ivanovičs, sita pa vārtiem un bumba atlēca pie Kostas, kurš augstā lēcienā šķērīte ietrieca bumbu vārtu tīklā - 2:2. Atlikušajā laikā bija vērojams ļoti skatāms futbols ar neskaitāmiem uzbrukumiem. Uzvaru varēja izraut kā viena tā otra vienība, tomēr aizraujošais mačs noslēdzās ar spēles ritējumam atbilstošu rezultātu 2:2.

Duelis Rez./Laiks Vārtu guvēji
Manchester Utd – Manchester City 1:2 (1:2) Ibrahīmovičs 42' – De Breine 15' Iheanačo 36'
Bournemouth – West Brom 1:0 (0:0) Vilsons 79'
Arsenal – Southampton 2:1 (1:1) Koscelnijs 28' Kasorla 90+1' - Čehs (s.v.) 18'
Burnley – Hull City 1:1 (0:0) Defūrs 72' - Snodgrāss 90+5'
Middlesbrough – Crystal Palace 1:2 (1:1) Ajala 38' - Benteke 16' Zā 47'
Stoke City– Tottenham 0:4 (0:1) Sons 41' 56' Ali 59' Keins 70'
West Ham – Watford 2:4 (2:2) Antonio 5' 33' - Igalo 41' Dīnijs 45+2' Kapū 53' Holebass 63'
Liverpool – Leicester City 4:1 (2:1) Firmino 13' 89' Manē 31' Lalana 56' - Vārdijs 38'
Swansea City – Chelsea 2:2 (0:1) Sīgurdsons 59' Fers 62' – Kosta 18' 81'
Sunderland – Everton 22:00