30.06.2014. 08:44
Pirmo reizi Pasaules kausa vēsturē ceturtdaļfinālā spēlēs Kostarikas futbolisti, kas naktī uz pirmdienu astotdaļfināla mačā spēlēja neizšķirti 1:1 pret Grieķiju, bet pēcspēles sitienu sērijā izrādījās nedaudz veiksmīgāka - 5:3.

Pirms spēlesKostarika Pasaules kausa finālturnīros piedalās tikai ceturto reizi un līdz šim labākais sasniegums bija debijas reizē 1990. gadā sasniegtais astotdaļfināls. Toreiz Kostarikas ceļu uz ceturtdaļfinālu aizšķērsoja vairs neeksistējošā Čehoslovākijas izlase, bet šoreiz pretī stājās 2004. gada Eiropas čempione Grieķija. Grieķu futbolisti pirms mača ieguva neitrālo skatītāju simpātijas, paziņojot, ka nevēlas sev prēmijas par dalību čempionātā un atvēlot šo naudu sporta centra izveidei.

Neizmantotas iespējas pirmajā puslaikāLabāko iespēju atklāt rezultātu pirmajā puslaikā neizmantoja grieķu uzbrucējs Dimitris Salpingidis, kura sisto bumbu pēc Hosē Holevasa piespēles atvairīja kostarikāņu vārtsargs Keilors Navass. "Levante" vārtsargam mača gaitā vairākkārt bija jāglābj sava komanda no vārtu zaudējumiem. Kostarikai labu iespēju neizmantoja pussargs Kristians Bolanjoss, un pirmais puslaiks noslēdzās neizšķirti - 0:0.

Noraidījums, drāma un Kostarikas gavilesGrieķija otro puslaiku iesāka apņēmīgi, un Jorgoss Samarass pēc Holevasa piespēles no neliela attāluma ar galvu sita tieši virsū Navasam. Tomēr pirmie rezultātu atklāja nosacītie mača favorīti Kostarika. Tas notika 52. minūtē, kad Londonas "Fulham" piederošais Braiens Ruiss pēc Bolanjosa piespēles panāca 1:0. Vēlāk Kostarikai ne tikai atņēma iespēju dubultot pārsvaru, lai gan Vasilis Torosidis savā soda laukumā nospēlēja ar roku, bet arī atstāja mazākumā pēc nākamā Valērija Šabalas komandas biedra "Cub Brugge" rindās Oskara Dvartes par Holevasa notriekšanu no kājām saņēma otro dzelteno kartīti.

Pēc Kostarikas palikšanas desmit vīru sastāvā spēle kļuva atklātāka, taču reālus momentus izveidot neizdevās. Līdz pat pēdējai spēles minūtei, kad Sokratis Papastatopuloss pēc Navasa atvairītā Teofana Gekasa sitiena raidīja bumbu Kostarikas vārtos, izglābjot grieķus no zaudējuma pamatlaikā un panākdams 1:1. Dortmundes "Borussia" aizsargam tie bija pirmie vārti izlases rindās. Brīdi vēlāk Grieķijai bija lieliska iespēja arī izraut uzvaru, bet Kostasa Mitroglu sisto bumbu nedaudz zem vārtu pārliktņa atvairīja Navass, un spēles pamatlaiks beidzās neizšķirti.

Papildlaikā Grieķijai bija vairāki pusmomenti, bet otrajā pagarinājuma puslaikā pēc Kostarikas stūra sitiena grieķi aizgāja pretuzbrukumā pieci pret diviem, tomēr Lazarosa Hristodulopulosa sisto bumbu vēl vienu reizi tvēra Navass. Vēl brītiņu vēlāk Navass kārtējo reizi glāba komandu, atvairot Mitroglu sitienu, un kļuva skaidrs, ka uzvarētājs tiks noskaidrots pēcspēles sitienu sērijā.

Pirms tās sākuma uz tribīnēm tika izraidīts Grieķijas treneris Fernandu Santušs. Pirmie septiņi sitieni sasniedza mērķi, un tad kārtējo brīnumu paveica Navass, atvairot Grieķijas izlases veterāna Gekasa raidīto sitienu. Nākamajā piegājienā kostarikāņu aizsargs Maikls Umanja bija precīzs, un Kostarika svinēja vēsturisku uzvaru pēcspēles sērijā ar 5:3.

Statistika Cos Gre
Bumbas kontrole 40% 60%
Sitieni (rāmī) 7 (1) 23 (8)
Stūra sitieni 3 11
Pārkāpumi 22 16
Aizmugures 1 10

Vārti: Ruiss 52' - Papastatopuloss 90'Brīdinājumi: Dvarte 43', Teheda 48', Granadoss 57', Ruiss 71', Navass 90' - Samaris 38', Manolass 72'Noraidījums: Dvarte 66'Kostarika: Navass, Kastro, Umanja, Borhess, Dvarte, Bolanjoss (Breness 83'), Kempbels, Ruiss, Diass, Gamboa (Akosta 76'), Teheda (Kuvero 66').Grieķija: Karnezis, Maniatis (Kacuranis 77'), Manolass, Samarass, Karagunis, Salpingidis (Gekass 69'), Torosidis, Hristodulopuloss, Papastatopuloss, Holevass, Samaris (Mitroglu 58').Galvenais tiesnesis: Viljamss Bendžamins (Austrālija)