20.06.2014. 21:53

, LSM.LV - Sports

Pirmā puslaika beigās kapteinis Braiens Ruiss izvirzīja Kostariku vadībā, bet visi Itālijas izlases centieni panākt neizšķirtu iestiga pretinieku aizsardzībā. Kostarikai D grupā pēc divām spēļu kārtām ir seši punkti, pa trim punktiem ir Urugvajai un Itālijai, bet angļi ir tukšā.

Rezultātu Ruiss atklāja 44. minūtē, kad pēc Huniora Diasa centrējuma no tuvas distances sita ar galvu, un bumba, atsitusies pret pārliktni, nokrita aiz vārtu līnijas. Lai gan pēc spēcīgā trieciena bumba vārtos bija tikai mirkli, tiesnesis nekļūdīgi fiksēja vārtu guvumu, ko vēlāk apliecināja arī īpašās tehnoloģijas sistēma.

Strīdīgu lēmumu soģis pieņēma dažas minūtes iepriekš, kad pēc kontakta ar Džordžio Kjellīni soda laukumā nokrita Kostarikas uzbrucējs Džoels Kempbels, tomēr 11 metru soda sitienu nenopelnīja.

Pirmā puslaika lielākajā daļā abas komandas akadēmiski pieturēja bumbu un gaidīja iespējas rezultatīviem triecieniem, kuru gan nebija daudz. Divas iespējas Itālijai nerealizēja Mario Balotelli - pirmajā bīstamajā epizodē viņš pēc izrāviena pārmeta bumbu pāri vārtsargam, taču arī garām vārtiem. Vēl pēc brīža Balotelli spēcīgi sita no soda laukuma un vārtsargs Keilors Navass bumbu uzreiz nesavaldīja, taču paspēja pie tās pirmais.

Pēdējās spēlēs D grupā par otru ceļazīmi uz astotdaļfinālu Jāņu dienā cīnīsies Itālija un Urugvaja, bet Kostarika izvadīs uz mājām Anglijas izlasi. Pirmajā spēlē kostarikāņi bija pārāki pār Urugvajas valstsvienību (3:1).

Kostarika Pasaules kausa izcīņas 16 spēcīgāko komandu vidū iekļuva otro reizi pēc pirmā panākuma 1990.gadā.

Nākamās divas spēles piektdien notiks E grupā, kur plkst. 22 pēc Latvijas laika spēlēs līderes Francija un Šveice, bet plkst. 1 naktī uz sestdienu pirmos punktus savstarpējā cīņā centīsies gūt Hondurasa un Ekvadora.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222