30.10.2016. 19:51

Londonas ''Chelsea'' aizvadītajā spēļu kārtā izcīnīja fantastisku uzvaru 4:0 pār Mančestras ''United'', pēc kuras sekoja neizteiksmīgs zaudējums Līgas kausā ''West Ham United'' ar 1:2. Šovakar Londonas klubs tikās ar ne tik zvaigžņotu vienību ''Southampton'', kas atrodas turnīra tabulas vidusdaļā. ''Chelsea'' pēdējās četrās Premjerlīgas spēlēs izcīnījusi tikai un vienīgi uzvaras, turklāt, neielaižot vārtus nevienā no pēdējām spēlēm, kas ļāvis sakrāt pieklājīgu gūto-zaudēto vārtu bilanci.

Līdzīgi kā iepriekšējā mačā, kad vārtus 33. sekundē guva Pedro, arī šovakar ''Chelsea'' radīja ātrus uzbrukumus jau no pirmajām minūtēm. Radošais Edens Azārs, kurš ir bieds jebkurai komandai, piespēlēja Viktoram Mozesam, labi aizbēga no sava sedzēja un saņēma bumbu pretinieku vārtu tuvumā, apspēlējot savu pretspēlētāju un sitot bumbu vārtos, turklāt ar izcilu precizitāti vārtsargam starp kājām – 0:1. Arī šoreiz londoniešiem veiksmīgi izdevās ātri iegūt pārsvaru, turklāt Azāram pirmo reizi karjerā ''Chelsea'' rindās tādējādi izdevies gūt vārtus trīs mačos pēc kārtas. Mājinieki pēc zaudētajiem vārtiem meklēja iespējas otrajā stāvā un izpildīja vairākus sitienus ar galvu pārsvarā pēc stūra sitieniem, tomēr neviens no tiem nebija pietiekami bīstams.

Spēles temps mazliet norimās un kādu laiku nebija vērojamas bīstamas izdevības ne vienas, ne otras komandas izpildījumā. Viens no mājinieku līderiem Dusans Tadičs puslaika vidū izpildīja labu soda sitienu, pēc kura bumbu ar grūtībām atvairīja Tibo Kurtuā. ''Southampton'' turklāt bija iekrājusi ļoti pieklājīgu pārsvaru bumbas kontrolē (70% - 30%), taču tikt garām viesu aizsardzībai neizdevās. Spēles turpinājums nebija pārāk aizraujošs, jo spēles temps joprojām bija visai mierīgs. Kādā no epizodēm Azārs atkal uzņēmās iniciatīvu un, tiekot garām diviem spēlētājiem, veica sitienu, tomēr Anglijas izlases vārtsargs Freizers Forsters bumbu tvēra. Pirmais puslaiks noslēdzās ar minimālu ''Chelsea'' pārsvaru.

Otro puslaiku labi sāka viesi, kad pēc bīstamas iespēles soda laukumā tikai meistarīga Eiropas čempiona Hosē Fontes darbība ļāva bumbai nenonākt pie Djēgu Kostas, kurš, visdrīzāk, būtu nekļūdīgs sitis vārtos. Nedaudz vēlāk Kosta pats uzņēmās iniciatīvu un izpildīja augstas klases sitienu no metriem 25, teicami iegriežot bumbu tālajā stūrī un neatstājot nekādas cerības Forsteram – 0:2. Lieliska izdevība bija Pedro, kurš, izpildot ātru sitienu, bumbu, visticamāk, būtu raidījis tukšos vārtos, tomēr viņš nobremzēja, mēģinot apspēlēt pretinieku, kas neizdevās un uzbrukums tādējādi nojuka.

Mača izskaņā ''Southampton'' uzbrucējam Čārlijam Ostinam pēc neizteiksmīgas Davida Luiza spēles izdevās vienus vārtus atgūt, taču tas notika ar ļoti minimālas aizmugures starpniecību. Londonieši atlikušajā laikā mierīgi saspēlējās, neveicot sasteigtus un riskantus lēmumus, kas ļāva rezultātu nosargāt un izcīnīt jau ceturto sauso Premjerlīgas uzvaru pēc kārtas.

Pa dienu savā starpā cīnījās arī Liverpūles ''Everton'', kas savās mājās sagādāja kārtējo zaudējumu ''West Ham United''. Spēle kopumā bija līdzīga un rezultāts pēc pirmā puslaika vēstīja 0:0. Abas komandas praktiski visos rādītājos bija ļoti līdzīgas, taču otrajā mačā nogrieznī rezultātu atklāja Romelu Lukaku, kurš pēc Janika Bolasī piespēles bumbu no aptuveni diviem metriem sita tukšos vārtos ar galvu.

Nedaudz vēlāk bumbu tuvu pretinieku vārtiem uztvēra pirmo vārtu autors Lukaku, ieraudzīja, ka vārtiem tuvojas Ross Barklijs un piespēlēja viņam – Barklijs izpildīja visai sarežģītu sitienu, tomēr bumba precīzi lidoja mērķī. Rezultāts atlikušajā laikā nemainījās un ''Everton'' tādējādi turnīra tabulā nosargāja sesto vietu, kā arī saglabāja ''West Ham'' vietu riska zonā, kas nozīmē trīs punktu atstatumu no pēdējām trīs komandām, kuras pretendē uz izkrišanu.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222